Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
23/08/2019 - 20:35

Ratusz w Miasteczku Galicyjskim oblegany. Tłumy sądeczan na castingu [FILM]

"Patrzymy w obiektyw, nie stresujemy się", "Proszę o ładny uśmiech, właśnie tak" - takie polecenia wydawane przez fotografa słychać było w największej sali ratusza w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Właśnie tam zorganizowano casting do filmu "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka, który poszukuje statystów i epizodystów. W najnowszej jego produkcji ma zagrać plejada czołowych polskich aktorów i około 300 osób, którzy wypełnią plan.

Miasteczko Galicyjskie i tereny skansenu w Nowym Sączu już wielokrotnie zamieniały się w plan filmowy. W tej niezwykłej scenerii kręcone były zdjęcia m.in. do takich filmów jak „Papusza” Krzysztofa Krauzego, „Boże skrawki” Jerzego Bogajewicza, czy „Janosik. Prawdziwa historia” Agnieszki Holland, "Rewizora"  w reżyserii Jerzego Stuhra.

Pierwszy dzień castingu do nowego filmu Macieja Bochniaka, prywatnie męża Joanny Kulig, przyciągnął tłumy sądeczan i nie tylko. Swoich sił próbowali mieszkańcy Nowego Sącza, ale także okolicznych miejscowości, a nawet turyści wypoczywający w naszym regionie.

Podczas castingu każdy, kto przyjechał do Miasteczka Galicyjskiego i wypełnił formularz zgłoszeniowy stawał przed fotografem, który takiej osobie robił zdjęcia.

Do zaaranżowanego na potrzeby castingu studia fotograficznego ustawiła się długa kolejka. Część osób nie ukrywała, że w takim castingu bierze udział po raz pierwszy i jest to dla nich spore przeżycie, ale byli i tacy, którzy nie pierwszy casting mieli za sobą i, którzy zagrali jako statyści w takim, czy innym filmie.

Filip Kokosza z Nowego Sącza, który przyszedł dzisiaj do Miasteczka Galicyjskiego przyznał, że traktuje swój udział w tym castingu, jako przygodę.

- Miałem wolny czas, więc pomyślałem dlaczego nie spróbować swoich sił - mówi młody sądeczanin.

Jego koleżankę do ratusza w miasteczku przywiodła ciekawość.

- Chciałam zobaczyć, jak to jest na takich castingach. Mam jeszcze wakacje, więc jest czas wolny. Nigdy nie myślałam, aby grać w filmie, ale można przecież spróbować - mówi Zuzanna.

W castingu wzięły udział także siostry Rita i Gabrysia Cichoszewskie z Nowego Sącza. Je też przywiodła ciekawość i chęć zobaczenia "od podszewki", jak wyglądają takie castingi.

Agnieszka Więckowska  z ABM Studio, które organizuje castingi do filmu "Magnezja" była pod ogromnym wrażeniem liczby chętnych, którzy chcą zagrać epizodyczną rolę, a także statystować w filmie "Magnezja".

- Szukamy osób, którzy zagrałyby w najnowszej produkcji Maćka Bochniaka, w klimatach dwudziestolecia międzywojennego.

"Magnezja" to gangsterski kryminał w poetyce westernu i ze sporą dawką czarnego humoru. W zaskakujących aktorskich metamorfozach występują: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Joachim Lamża, Helena Norowicz, rosyjski aktor Andriej Bagirow i wielu innych.

Kolejny casting do filmu Bochniaka zostanie przeprowadzony w środę (28 sierpnia) między godz. 11, a 17 w Teatrze Nowym przy ul. Jagiellońskiej 36 w Nowym Sączu

Zdjęcia będą się odbywać w Nowym Sączu w dniach 5 i 6 września.

[email protected], fot. IM.

"Patrzymy w obiektyw, nie stresujemy się", "Proszę o ładny uśmiech, właśnie tak" - takie polecenia wydawane przez fotografa słychać było w największej sali ratusza w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
Miasteczko Galicyjskie i tereny skansenu w Nowym Sączu już wielokrotnie zamieniały się w plan filmowy. W tej niezwykłej scenerii kręcone były zdjęcia m.in. do takich filmów jak „Papusza” Krzysztofa Krauzego, „Boże skrawki” Jerzego Bogajewicza, czy „Janosik. Prawdziwa historia” Agnieszki Holland, "Rewizora" w reżyserii Jerzego Stuhra.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)