Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
17/03/2021 - 14:50

Rodzina i przyjaciele pożegnają dzisiaj zmarłą Julię. Miała zaledwie 18 lat

Rodzina, przyjaciele, nauczyciele, a także koleżanki i koledzy z klasy, pożegnają dzisiaj tragicznie zmarłą Julię, która zginęła w wypadku w Starym Sączu. Miała zaledwie osiemnaście lat. Za rok miała zdawać egzamin maturalny.

Uroczystości pogrzebowe osiemnastoletniej Julii, która zginęła w tragicznym wypadku w Starym Sączu, odbędą się w czwartek (18 marca). O godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego w Falkowej zostanie odprawiony różaniec za jej duszę. Następnie o godzinie 13 odbędzie się msza święta żałobna, po której ciało zmarłej Julii zostanie pochowane na cmentarzu Gołąbkowice przy ulicy Lwowskiej.

Zobacz też Sądeckie liceum w żałobie. W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice

Nie jest znana jeszcze data pogrzebu siedemnastoletniej Weroniki, która w niedzielny wieczór razem z Julią - koleżanką z klasy – oraz kolegami, wybrała się do Woli Kroguleckiej, aby podziwiać piękne widoki z platformy widokowej. Niestety w drodze powrotnej w Starym Sączu wydarzył się straszny wypadek. Ich samochód zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku seatem.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Starym Sączu. Nie żyją dwie młode kobiety [FILM, ZDJĘCIA]

18-letnia Julia była nieprzytomna i nie oddychała. Bardzo długo była reanimowana, ale niestety jej życia nie udało się uratować. Stan 17-letniej Weroniki również był bardzo ciężki. Została zabrana do szpitala, ale mimo starań lekarzy, zmarła.

Do szpitala trafił także mężczyzna kierujący seatem, 22-letni kierowca forda oraz 19-letni Mateusz, który również podróżował tym samochodem. Mężczyzna został zabrany śmigłowcem do krakowskiego szpitala, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie. Jego stan jest bardzo poważny.

Zobacz też W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie kobiety. 19-latek walczy o życie [FILM]

Sądeccy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Nowym Sączu ustalają przyczyny tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wypadek spowodował 22-letni mężczyzna kierujący fordem, który podczas wyprzedzania, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem.

- Dzisiaj o godzinie 16.30 w Kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji naszych drogich uczennic – informuje dyrekcja i nauczyciele VI Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, do którego uczęszczały zmarłe nastolatki. ([email protected] Fot. VI LO w Nowym Sączu, RG)Dziękujemy za przesłanie błędu