Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/04/2024 - 10:10

Rytro buduje sportowe zagłębie! Nie musicie zazdrościć, skorzystać będzie mógł każdy [WIDEO]

Finału dobiegają roboty przy budowie nowego kompleksu sportowego w Rytrze. Obiekt powstaje przy jedynej ryterskiej szkole, której przebudowa też właśnie ruszyła. Zobaczcie sami.

Rytro: wszyscy radni bez wyjątku z komitetu zwycięskiego wójta! Opozycji nie będzie?Koło szkoły w Rytrze w błyskawicznym tempie powstaje wyjątkowy kompleks sportowy. Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, w którym mieszczą się bez problemu wszystkie pozostałe boiska pełnowymiarowe do koszykówki i siatkówki. A do tego wokół boiska będzie profesjonalna bieżnia, tak by bez problemu dzieciaki mogły zaliczać bieg na 60 i 200 metrów. Bieżnia ma być wykonana z tartanu. Dodatkowo będzie też skocznia do skoków w dal.

I teraz najważniejsze - wójt Jan Kotarba zaznaczał od początku, że obiekt będzie ogólnodostępny. Taki był zresztą plan rozbudowy gminnej infrastruktury sportowej. Najpierw samorząd zmodernizował stadion, który ma służyć tym, którzy uprawiają sport bardziej profesjonalnie, w różnych sekcjach sportowych, w których w gminie ćwiczy w sumie około setka dzieci.

Natomiast boisko wielofunkcyjne będzie otwarte dla wszystkich. - Tu tworzymy warunki do wypoczynku dla całych rodzin, dla tych, którzy chcą pograć, pobiegać amatorsko w bezpiecznych i równie dobrych co na stadionie warunkach - tłumaczył gospodarz gminy. 

Na zamku w Rytrze nadal ciemno. Przecież są już pieniądze na oświetlenie

Gmina Rytro realizuje to przedsięwzięcie w partnerstwie ze Związkiem Gmin Krynicko – Popradzkich, który na to zadanie otrzymało aż milion złotych z Polskiego Ładu. Całość – po przetargu kosztować będzie ok. 1 100 000 zł a wykonawcą jest firma BUD-MAT. Zgodnie z umową wszystko ma być gotowe do końca maja.

Jednocześnie, jak widzicie na filmie, zaczęły się już prace przy przebudowie jedynej ryterskiej szkoły.

W czerwcu 2023 roku roku samorząd podpisał już umowę na realizację przedsięwzięcia. Wykonawcą jest firma eRSbet, która wybudowała już w Rytrze nowe przedszkole a pierwszy etap prac przy szkole wyceniła na 10 milionów 18 tysięcy złotych. Obejmą one wyburzenie sali gimnastycznej, rozebranie najwyższego piętra szkoły i dachu a potem budowę dwóch nowych kondygnacji z zupełnie nowym zadaszeniem.

Tyle, że ten sposób – w ciągu dwóch lat – inwestycja dojdzie do stanu surowego zamkniętego. Potem całość trzeba będzie odpowiednio wykończyć a to pochłonie kolejne miliony, ale gminie udało się pozyskać na ten cel kolejne dwa dofinansowania.

Jak wygląda zatem pełny montaż finansowy przedsięwzięcia? Pierwsze, to dwa miliony złotych z ósmej edycji Polskiego Ładu a kolejne dwa i pół miliona Rytro otrzymało ze środków przeznaczonych dla gmin popegeerowskich, czyli w sumie dodatkowy zastrzyk środków zewnętrznych to aż cztery i pół miliona złotych. ([email protected] Fot. i film: RG) © Materiał chroniony prawem autorskim

Rytro buduje sportowe zagłębie! Nie musicie zazdrościć, skorzystać będzie mógł każdy [WIDEO]
Finału dobiegają roboty przy budowie nowego kompleksu sportowego w Rytrze. Obiekt powstaje przy jedynej ryterskiej szkole, której przebudowa też właśnie ruszyła. Zobaczcie sami.


Dziękujemy za przesłanie błędu