Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
07/05/2024 - 10:00

Rytro: nowi radni właśnie składają zaprzysiężenie. Sesja Live

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych 2024 do rady w Rytrze wybrani zostali tylko radni z komitetu jedynego kandydata na wójta, który wywalczył sobie reelekcję czyli Jana Kotarby.

Dziś pierwsza, inauguracyjna sesja w Rytrze dla kadencji 2024-2029. Zgodnie z przepisami z przepisami zwołana została przez komisarza wyborczego. Kto będzie piastował funkcję radnych? 

Rytro: tu do przydomowych oczyszczalni ścieków nie chcą dopłacać?

Okręg nr 1 – Józef KULIG – kolejna kadencja
Okręg nr 2 – Janusz TOMASIAK – kolejna kadencja
Okręg nr 3 – Leszek BIERYT – kolejna kadencja
Okręg nr 4 – Tomasz KULIG – 76 głosów, czyli 69,09% - kolejna kadencja
Okręg nr 5 – Stanisław OGORZAŁY – kolejna kadencja
Okręg nr 6 – Grzegorz MAJOWSKI
Okręg nr 7 – Katarzyna OBRZUD-DZIEDZINA
Okręg nr 8 – Krzysztof TOKARCZYK – kolejna kadencja
Okręg nr 9 – Paweł PIELAK
Okręg nr 10 – Maria KOWALIK – kolejna kadencja
Okręg nr 11 – Tomasz KOTARBA – kolejna kadencja
Okręg nr 12 – Paweł PIWOWAR – kolejna kadencja
Okręg nr 13 – Katarzyna PILCH
Okręg nr 14 – Rafał WOLAK – kolejna kadencja
Okręg nr 15 – Małgorzata PIERZGA – kolejna kadencja 

Pierwszą sesję śmiało możemy nazwać kurtuazyjną, bo najważniejszym punktem jest zaprzysiężenie nowego składu rady. Oczywiście już trwają dyskusje, kto zasiądzie w prezydium rady. Przypomnijmy, że przez kilka ostatnich kadencji funkcję przewodniczącego sprawował Tomasz Kulig. Jego zastępcą był z kolei, znów zasiadający w radzie Krzysztof Tokarczyk. Dziś dowiemy się, kto będzie kierował radą w najbliższych latach.

Równie istotną decyzją, która musi zapaść już w najbliższym czasie, to składy poszczególnych komisji rady, czyli Rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Komisji Infrastruktury Społecznej, Rolnictwa, Leśnictwa, Ładu, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego.

Część z członków poprzedniej kadencji nadal zasiada w radzie. Czy znów zostaną wybrani, by piastować dodatkowe funkcje? Przekonamy się już niebawem.

By obejrzeć transmisję z sesji wystarczy kliknąć zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu