Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
11/04/2020 - 15:45

Sądecka Or_kiestra bez wychodzenia z domu nagrała piosenkę o wirusie

Pandemia koronawirusa, z którą walczy cały świat, dała się wszystkim we znaki. Najbardziej odczuwalne są wprowadzone w Polsce ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Szczególnie uciążliwe są ograniczenia dotyczące wychodzenia z domu.

Z nudą świetnie radzi sobie sądecka Or_kiestra czyli Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy. Pod koniec marca do sieci trafił ich pierwszy utwór, który nagrali nie wychodząc z domu, a już zaskoczyli nas kolejną, tym razem autorską piosenką z muzyką napisaną przez Justynę Zawiślan.

Na szczególne uznanie w procesie tworzenia tych utworów zasługuje również Maksymilian Motyka i Przemysław Kurek, którzy w krótkim czasie zmontowali wszystkie filmy przesłane przez członków Or_kiestry, a było ich sporo.

Cała orkiestra z chórem liczy ponad 40 członków. Tak jak na występach na żywo, tak również tutaj frekwencja dopisała. Wszyscy członkowie zapewniają, że dla nich jest to nie tylko świetna zabawna, ale również możliwość wyrażenia poparcia dla akcji „Zostań w domu”.  

- W utworach nagranych w wersji smarfonowej udowadniamy, że nic nie stoi na przeszkodzie by tworzyć i grać – wyjaśniają członkowie Or_kiestry.

- Cały projekt powstał spontanicznie. Mieliśmy mało czasu żeby nagrać pierwszy utwór i nauczyć się drugiego, który był dla nas całkiem nowy. Mamy nadzieję, że oba spodobają się słuchaczom - mówi jedna z chórzystek.

Nagrania cieszą się dużą popularnością w sieci. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć całemu chórowi jeszcze większych sukcesów i oczywiście zdrowia.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe