Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
30/03/2020 - 16:05

Sanepid szuka uczestników nabożeństw w Niskowej i pacjentów z ośrodka w Ropie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu i parafia pw. Świętego Stanisława Kostki w podsądeckiej Niskowej apelują, aby z Sanepidem i parafią kontaktowały się telefonicznie osoby, które od 20 do 27 marca brały udział w nabożeństwach w tamtejszym kościele lub miały kontakt z pracownikami lub duchownymi tej parafii. Sanepid w Gorlicach szuka natomiast pacjentów, którzy korzystali z usług medycznych w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ropie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie u jednego z lekarzy, który tam przyjmował zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Jak już wczoraj informowaliśmy ks. Krzysztof Prokop, proboszcz parafii w Niskowej jest chory na COVID - 19. Wyniki testów potwierdziły, że ma koronawirusa.

Czytaj także: Małopolska-koronawirus (30 marca). Pięć kolejnych zachorowań, 4 zgony w kraju

W związku z tym wszystkie osoby, które od 20 do 27 marca były uczestnikami nabożeństw w tamtejszym kościele lub są osobami, które miały kontakt z pracownikami lub duchownymi parafii św. Stanisława Kostki, proszone są o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu pod numerami telefonów:

(18) 443 – 54 – 64 wew. 40, 692 – 238 – 655, 604 – 370 – 193, albo z księdzem wikariuszem tamtejszej parafii pod numerem telefonu 505 – 090- 759.

Podobny apel wystosował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach do osób, które od 16 do 30 marca korzystały z usług świadczonych przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ropie.  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie u jednego z lekarzy, który tam przyjmował pacjentów stwierdzono koronawirusa.

Gorlicka stacja Sanepid-u otrzymała wczoraj informacje o potwierdzonym pozytywnym wyniku tej osoby.

- Chodzi o przedstawiciela personelu medycznego  - powiedziała portalowi Sądeczanin.info Jadwiga Wójtowicz, powiatowy inspektor sanitarny w Gorlicach. Ośrodek w Ropie jest zamknięty. – Ustaliliśmy pierwszy i drugi krąg osób, które miały i mogły mieć styczność  z zakażoną osobą. Jest to m.in. personel medyczny, członkowie ich rodzin i wskazani przez ten personel pacjenci, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną. Od części z nich zostały już pobrane badania. Wdrożone zostały wszystkie niezbędne procedury. Dzisiaj zgłosiło się też do nas kolejnych kilka osób.

Podajemy numery do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach:

- telefon dostępny od 7 do 19

18 353 73 43

Telefony kryzysowe czynne całą dobę

574 – 684 – 605

604 – 754 – 433

Lub z prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie Arturem Łukaszykiem – tel.  506 – 155 – 156.

[email protected], fot. Pixabay – zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)