Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
26/03/2023 - 17:30

Starosta Marek Kwiatkowski: to stowarzyszenie jest zbudowane na ludzkiej solidarności

Sądecczyzna jest regionem wyjątkowym, gdzie ludzie działający w Stowarzyszeniu Kasa Wzajemnej Pomocy są bardzo solidarni, łączy ich idea wspierania się. Stowarzyszenie jednoczy ludzi, którzy, którzy korzystają od lat z nieoprocentowanych pożyczek udzielanych przez to stowarzyszenie.

Na terenie Sądecczyzny działa jedenaście z 27 kół gminnych Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy. Funkcjonują one w: Chełmcu, gminie Grybów, Łabowej, Łącku, Łososinie Dolnej z siedzibą w Tęgoborzu, Niskowej, Piątkowej, Piwnicznej – Zdroju, Przysietnicy, Rytrze i Starym Sączu.

O wyjątkowej solidarności mieszkańców tego regionu, działających we wspomnianych kołach, podczas XXVI walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy, które odbyło się w sobotę w Domu Weselnym Casablanka w Niskowej mówił Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki.

- Z serca Państwu gratuluje – powiedział Kwiatkowski. - W życiu jest różnie. Niestety zdarzają się i kryzysy. Ta inicjatywa służy temu, by pomagać tym, którzy znajdą się właśnie w sytuacji kryzysowej, którzy potrzebują tej niewielkiej finansowej pomocy. Wsparcia, które pozwoli im lepiej funkcjonować. Dlatego tak istotne jest to, aby wzajemnie się wspierać, bo to bardzo ważne.

[email protected], fot. IM, Film: Dominik Wojda.Dziękujemy za przesłanie błędu