Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
03/04/2019 - 14:15

Stary Sącz: chcesz zsiąść z roweru, wypocząć i zjeść? To miejsce dla Ciebie

Trasy rowerowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Cieszy też to, że w poszczególnych gminach na trasie Euro-Velo powstają już przystanki, na których można wypocząć, zjeść a nawet zrobić grilla. Doskonałym przykładem jest ten w Cyganowicach, w gminie Stary Sącz.

Przystanek rowerowy w Cyganowicach, to miejsce bardzo funkcjonalne. Są tu siedziska, stół, stojaki na rowery a nawet piec do grillowania. Co ważne wieczorami – jest też lampa. Ale na tym nie koniec starosądeckich ukłonów w stronę rowerzystów. Samorząd już zabrał się za budowę kolejnego kompleksu. W październiku zeszłego roku gmina otrzymała ponad 116 tysięcy złotych dofinansowania do oszacowanej na około 332 tysiące inwestycji w postaci Miasteczka Rowerowego w Barcicach, gdzie najmłodsi cykliści będą mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się pod drogach.

Zobacz też: Stary Sącz: Możesz mieć wszystkie trasy rowerowe w telefonie!

Jak nas dziś poinformował Kazimierz Gizicki zastępca burmistrza Starego Sącza przedsięwzięcie jest na etapie dopinania projektu i uzyskiwania pozwolenia na budowę.  

Co bardzo ważne i wygodne dla opiekunów małych rowerzystów Miasteczko powstanie również w bezpośrednim sąsiedztwie trasy rowerowej EuroVelo 11, tuż przy Przystani Rowerowej w Barcicach. Zaraz obok jest już plac zabaw, wiata i scena. Tym samym rodziny i grupy zorganizowane dostaną do dyspozycji prawdziwe centrum wypoczynku na świeżym powietrzu.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Stary Sącz: chcesz zsiąść z roweru, wypocząć i zjeść? To miejsce dla Ciebie
Fot.: KS


Dziękujemy za przesłanie błędu