Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/06/2020 - 14:00

Stary Sącz: gorąca dyskusja na sesji. Przebudowa DK 87 w roli głównej

Choć dziś najważniejszym punktem sesji w Starym Sączu miała być dyskusja o emisji przez samorząd obligacji, to ostatecznie okazało się, że najgorętszym tematem jest projekt, koncepcje przebudowy drogi krajowej DK 87.

O koncepcji emisji obligacji pisaliśmy już w publikacji Stary Sącz będzie sprzedawał gminne obligacje, bo nie chce brać kredytu

Dziś jednak wszystko wskazuje na to, że mieszkańców interesują przede wszystkim koncepcje przebudowy DK 87. Barciczanie przeforsowali swoje zdanie – GDDKiA odstąpiło od budowy tu rond, ale teraz wszystkich martwi to, jak potoczą się dalsze losy obwodnicy Piwnicznej-Zdroju. Tu miejscowa społeczność dopiero wyciąga „działa” i chce storpedować wszystkie trzy przedstawione warianty.

Co to ma wspólnego z Barcicami i gminą Stary Sącz? Odpowiedzią jest plan podniesienia nośności krajówki i uruchomienia tranzytu przez przejście w Mniszku a tym samym wzmożony ruch tirów. Problem dotyczy obu samorządów. Jeśli piwniczanom uda się storpedować przedsięwzięcie u siebie, odczują to równie mocno barciczanie. Zapraszamy do posłuchania dyskusji i obejrzenia transmisji z sesji.

ES e.stachura@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu