Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
25/01/2021 - 11:15

Stary Sącz: petycje w sprawie COVID-19 i szczepień bezzasadne. Sesja Live

Dzisiejsza sesja w Starym Sączu odbędzie się pod znakiem epidemii COVID-19 i związanych z nią szczepień – radni będą rozpatrywać wszystkie cztery petycje, ale już wiadomo, że według rekomendacji komisji petycje te mają zostać uznane za bezzasadne.

O szczegółach i treści wspomnianych petycji pisaliśmy szczegółowo w publikacji Stary Sącz: aż pięć petycji „odpowiedzialnościowych” za szczepienia COVID-19
We wszystkich autorzy domagali się od starosądeckiego samorządu, by ten zobligował polski rząd do działań, które odpowiedzialność za powikłania poszczepienne mają przerzucić na producentów szczepionek, wycofania się z korzystania na terenie naszego kraju szczepionek firmy Pfizera i działań blokujących segregację mieszkańców gminy w oparciu o to, czy ktoś się zaszczepił czy nie.

Wszystkie cztery petycje komisje radnych upoważnione do ich rekomendacji przed sesją uznały za bezzasadne.

Zobacz też: Ile Stary Sącz wyda na ratowanie lokalnych firm? Najważniejsza sesja w 2020 LIVE

Kolejnym istotnym punktem sesji będzie ten dotyczący drogi wewnętrznej „Gaboń - Na Przychód” w Gaboniu, którą gmina chce wciągnąć do wykazu dróg gminnych. To bardzo ważna dla mieszkańców decyzja, bo dzięki niej zmieni się standard tej drogi w zakresie odśnieżania i utrzymania a samorząd będzie miał większe możliwości pozyskiwania i inwestowania środków w jej rozbudowę i remonty.

Następną ważną uchwałą i na pewno wyczekiwaną przez przedsiębiorców jest ta, która regulować będzie tryb przyznawania ulg w podatkach i przedłużania terminów ich płatności dla przedsiębiorców z terenu gminy Stary Sącz poszkodowanych w związku z epidemią COVID-19. Chodzi oczywiście o te firmy, które w wyniku obostrzeń i ograniczeń sanitarnych odnotowały spadek dochodów.

Jak do tych wszystkich propozycji ustosunkują się radni? Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu