Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
28/02/2024 - 15:00

Stary Sącz: ręce opadają, na końcu tej drogi mieszka osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim…

Wystarczy popatrzeć na film i zdjęcia załączone do tej publikacji i nie trzeba nic dodawać – radna Małgorzata Tokarczyk rozlicza władze Starego Sącza, które remont tej drogi w Barcicach obiecują solennie już od kilku lat. A ulica Dzielnica nadal wygląda, jak wygląda…

W tej samej sprawie interweniuje od lat sołtys Barcic Tomasz Koszkul, który podesłał nam film wykonany na owej drodze w grudniu zeszłego roku. – Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Zdrowa, sprawna osoba ma problem żeby tu przejść suchą nogą a to przecież jedyna droga dojazdowa do domu, w którym mieszka osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Na filmie widać, jak telepie autem gdy się tędy jedzie. Teraz proszę sobie wyobrazić, jak się tutaj jedzie wózkiem. Słów brak – rozkłada ręce Koszkul. 

Na odsiecz okolicznym mieszkańcom i sołtysowi idzie radna Małgorzata Tokarczyk, która złożyła w tej sprawie interpelację. – W okresie od 2019 do 2023 roku doszło do przesunięcia słupa energetycznego, który pierwotnie posadowiony był na środku tej drogi. Zgodnie z deklaracją pana burmistrza droga miała pierwotnie zostać wykonana do końca 2022 roku a następnie do końca 2023 roku – nie owija w bawełnę radna.

Barcice: czy osiedle „Za Torami” doczeka się w końcu wodociągu? Mamy konkretną odpowiedź

- Stan drogi nadal jest fatalny zwłaszcza po deszczu a przejazd wózkiem inwalidzkim z zamieszkującą na końcu drogi osobą niepełnosprawną sprawia duże trudności – podkreśla Tokarczyk a dalej domaga się od władz gminy wyjaśnień o to, czy i kiedy samorząd zamierza w końcu zrobić tutaj odwodnienie i wyglądu do dokumentów projektowych, które zostały sporządzone w tej sprawie.

Patrząc na odpowiedź burmistrza Jacka Lelka chyba możemy śmiało powiedzieć o przełomie w sprawie – odwodnienie drogi i nowa nawierzchnia ma być gotowa już do końca czerwca 2024 roku! – Szacunkowy koszt realizacji zadania to 340 tysięcy złotych – zaznacza Lelek i takie właśnie środki już są zabezpieczone w budżecie. ([email protected] film: Tomasz Koszkul, fot.: Małgorzata Tokarczyk) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu