Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
24/08/2019 - 21:45

Stary Sącz zamienił się w stolicę rękodzieła. Trwa wielki Jarmark [WIDEO]

Stary Sącz za sprawą XI Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła zamienił się w małopolską stolicę rękodzieła. Ta największa tego typu impreza w naszym województwie i jedna z największych w kraju przyciąga dziesiątki wystawców i tysiące gości. Nie inaczej jest w tym roku.

Jak śmieje się burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek na ponad 120 stoiskach rękodzielników z Polski, Słowacji, Węgier i Rumuni znaleźć można dosłownie wszystko. I każdy z produktów ma swoją duszę, bo wyszedł spod czyjejś ręki i jest niepowtarzalny. Fantastyczna biżuteria, odzież z lnu, filcu i jedwabiu – wszystko ręcznie malowane to coś dla pań. Dzieci znajdą tu dziergane maskotki, drewniane zabawki i mnóstwo łakoci i smakołyków na stoiskach z żywnością. Nikt nie przejdzie obojętnie wobec produktów użytku domowego z drewna, gliny, wikliny, bibuły, włóczki i co tam jeszcze Matka Natura dała.

Zobacz też: Stary Sącz: rezolucja o gender, LGBT i obronie katolików zdjęta z obrad

Zwieńczeniem dnia był występ zespołu Liber. Szczegóły w materiale filmowym. Jeśli dziś Was tu nie było – jutro drugi dzień imprezy.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

Stary Sącz zamienił się w stolicę rękodzieła. Trwa wielki Jarmark [Zdjęcia/Wideo]
Stary Sącz za sprawą XI Jarmarku Starosądeckiego zamienił się w małopolską stolicę rękodzieła. Ta największa tego typu impreza w naszym województwie i jedna z największych w kraju przyciąga dziesiątki wystawców i tysiące gości. Nie inaczej jest w tym roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020