Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
13/01/2024 - 16:00

Stoją i końca nie widać! Gigantyczne korki w Nowym Sączu [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Kiedy mieszkańcy Nowego Sącza myślą o ulicy Węgierskiej, to pierwszym skojarzeniem są korki. Po rozpoczęciu modernizacji linii kolejowej sytuacja stała się jeszcze gorsza. Podróżować tędy jest naprawdę ciężko. W godzinach szczytu widać tylko samochód za samochodem.

Nowy Sącz zakorkowany

Korki w Nowym Sączu to w ostatnim czasie niestety widok bardzo częsty. Wszystko nasiliło się kiedy pełną parą ruszyła budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii Chabówka - Nowy Sącz realizowana przez PKP PLK. 

Po godzinie 15, gdy mieszkańcy wracają z pracy do swoich domów, sznur samochodów widoczny jest na wielu ulicach. Już niejednokrotnie pokazywaliśmy, jak sytuacja wygląda w niektórych punktach miasta. Problemy występują m.in. w okolicach rond: na Nawojowskiej, obok szpitala czy przy wjeździe na most heleński.

Korki na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu

Ogromne korki mamy jednak również na ul. Węgierskiej. Choć problem znany jest od lat, to wydaje się, że ostatnimi czasy jeszcze bardziej się nasilił. Niemal na całej długości - od ronda w Starym Sączu, aż do skrzyżowania z ul Zygmuntowską - samochody poruszają się w ślimaczym tempie.

Wydaje się, że w najbliższym czasie sytuacja się niestety nie zmieni. Jakie rozwiązanie problemu proponują mieszkańcy? Nie brakuje głosów, że więcej osób powinno podróżować komunikacją miejską. Więcej o pomysłach na poprawę ruchu w Nowym Sączu pisaliśmy TUTAJ.

Korek na Węgierskiej przybiera wielkie rozmiary. Kierowcom potrzeba tutaj naprawdę dużo cierpliwości. Wszystko możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, fot.: Rafał Gajewski)

Korek na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu
Kiedy mieszkańcy Nowego Sącza myślą o ulicy Węgierskiej, to pierwszym skojarzeniem są korki. Podróżować tędy jest naprawdę ciężko. W godzinach szczytu widać tylko samochód za samochodem.


Dziękujemy za przesłanie błędu