Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
16/01/2018 - 08:10

Studniówkowe kreacje trendy. Co jest w tym sezonie na topie?[ZDJĘCIA, FILM]

Pierwsze studniówki w regionie już za nami. Jeśli są jeszcze maturzyści, którzy nie zdecydowali, co założą, by wyglądać wyjątkowo podczas tego jedynego i niepowtarzalnego w życiu balu, to najwyższy czas, by dokonać wyboru. To już naprawdę ostatni dzwonek.

Każda maturzystka i każdy maturzysta chce w ten wyjątkowy wieczór, gdy ustawi się z kolegą, koleżanką, czy swoją sympatią do tradycyjnego poloneza, czuć się atrakcyjnie. Wystarczy spojrzeć na bawiącą się na balach studniówkowych młodzież, na ich przepiękne kreacje i stroje, prosto spod igły, by nie mieć wątpliwości, że studniówkowa moda jest ciekawa, odważna, a co najważniejsze idzie z duchem czasu. Jest zgodna z obowiązującymi, modowymi trendami.

Co wybrać? Takie dylematy mają zazwyczaj młode kobiety. Czy powłóczystą suknię z tafty, czy może zawsze elegancką „małą czarną”.

Od tych dylematów nie są wolni, jakby się wydawało, młodzi panowie. Oni też zastanawiają się: może kupić garnitur odszyty perfekcyjnie z materiału z połyskiem, a może raczej matowy?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy maturzysta musi wybrać sam. Musi w takim ubiorze czuć się dobrze i komfortowo. A jakie trendy obowiązują w tym sezonie w studniówkowej modzie? Jakie kroje,jakie tkaniny są na topie?

- W tym roku w damskich kreacjach studniówkowych króluje złoto i srebro - mówi Alicja Bąk, uczennica Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. -  Te kolory, według najnowszych trendów dominują w tym roku.

Zawsze na czasie jest sukienka w odcieniu klasycznej czerni. Eleganckiej i stylowej. Warto też w tym sezonie założyć kreację w kolorze kamieni szlachetnych. Ta kolorystyka jest teraz bardzo trendy. Do wyboru są tony szmaragdu, rubinu i szafiru.

Suknie wieczorowe dla dziewcząt powinny być długie, ewentualnie midi (do pół łydki), może być też krótsza, ale z umiarem. W sukniach długich trendy są te z odkrytym jednym ramieniem i jednym dłuższym, najlepiej przeźroczystym rękawem.

- Maturzysta, maturzystka musi czuć się dobrze w tym, w czym idzie na bal studniówkowy. I taki ubiór ma jej, czy jemu się podobać – dodaje koleżanka Ali - Maria Jasińska.

- Każda dziewczyna w tym szczególnym dniu chce wyglądać zjawiskowo, chce się wyróżnić – podkreśla Klaudia Szot.

W tym sezonie modny jest welur, szyfon, tafta, no i oczywiście zawsze na czasie - elegancka i stylowa koronka.

Studniówkowa moda męska jest można powiedzieć bardziej stabilna i w kolorystyce i w fasonie. Od kilku już sezonów numerem jeden są garnitury w tradycyjnych kolorach. Króluje granat i czerń. W męskiej modzie na bal studniówkowy odchodzi się jednak od tkanin z połykiem. Na topie są te matowe.

- Dla chłopaków bardziej odważnych, którzy lubią zaskakiwać proponowane są na przykład garnitury w kolorze bordo. Coraz bardziej popularne są też garnitury szyte z materiałów w kratę. Niezbyt lubiana przez wielu panów krata wraca do łask. U panów pod szyją raczej elegancja muszka zbliżona kolorystycznie z kolorem garnituru, a jeśli tradycyjny krawat, to wąski – dodaje Klaudia Szot.

A co z dodatkami. Projektanci zalecają umiar w biżuterii. Jeśli decydujemy się założyć do studniówkowej kreacji wyraziste, rzucające się w oczy, ozdobne kolczyki, to ozdoba na szyję powinna być raczej delikatna. Na nogach – drogie maturzystki do studniówkowych kreacji raczej eleganckie, klasyczne szpilki.

Najnowsze trendy w studniówkowej modzie przedstawiły nam uczennice klasy trzeciej Technikum nr 6 działającego w Zespole Szkół nr 3 w Nowym Sączu. Szkoły, która w tegorocznym rankingu „Perspektyw” uplasowała się na 65 miejscu w Polsce, 11 w Małopolsce i zajęła drugie miejsce po sądeckim „Elektryku”

Nasze rozmówczynie mają jeszcze rok, by podjąć decyzję w jakiej kreacji wystąpią podczas tego jedynego i niepowtarzalnego balu. Wszystkie dziewczynki, z którymi rozmawiałyśmy zaprezentowały nam własne, uszyte przez siebie sukienki studniówkowe.

Iga Michalec, Fot. IM, Film Krzysztof Stachura.

Moda studniówkowa. Co jest trendy?

Pierwsze studniówki w regionie już za nami.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018