Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
12/05/2019 - 15:40

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Pogoda dopisała, goście też [WIDEO, ZDJĘCIA]

Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców Sądecczyzny na doroczne Święto Kwitnącej Jabłoni. Koncerty, sportowe emocje, degustacja potraw… to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na tych wszystkich, którzy dzisiaj wybiorą się do Łącka.

Uroczystą mszą św. zostało oficjalnie rozpoczęte Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Jest to szczególny dzień dla sadowników, których na Sądecczyźnie, a szczególnie w Łącku nie brakuje. Organizatorzy zaplanowali dla przybyłych gości mnóstwo atrakcji. Po zakończonej Eucharystii wszyscy w barwnym korowodzie i przy dźwiękach orkiestry przeszli do Amfiteatru na Jeżowej. Wójt gminy Łącko Jan Dziedzina przywitał wszystkich gości i uroczyście otworzył tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni.

- Jest pewne grono stałych osób, które lubią to święto, podtrzymują tradycję, co nie jest bez znaczenia, ponieważ mówimy o święcie, jeśli nie najstarszym, to jednym z najstarszych tego typu w Małopolsce. Jego tradycja sięga roku 1947 – mówi w rozmowie z Sądeczaninem wójt Jan Dziedzina.

Na scenie wystąpiła Orkiestra im. Tadeusza Moryto, chór Zew Gór oraz zespoły regionalne: Małe Łącko, Czarny Potoczek, Mali Maszkowianie, Mali Zagorzynianie, Górale Łąccy oraz Kiyrpecki. O godzinie 16.30 publiczność do łez rozbawi kabaret Weźrzesz. Punktualnie o godzinie 20 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Kamil Bednarek, który zaśpiewa swoje znane i lubiane piosenki.

Zobacz też Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Mnóstwo atrakcji i zaklinanie pogody

Podczas Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku każdy może znaleźć coś dla siebie. Atrakcji nie brakuje. Największym powodzeniem cieszy się degustacja potraw regionalnych i pysznych jabłkowych soków.

RG [email protected] | Fot. RG | Film: Daniel Szlag [email protected]

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku. Pogoda dopisała, goście też

Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców Sądecczyzny na doroczne święto kwitnącej jabłoni. Koncerty, sportowe emocje, degustacja potraw… to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na tych wszystkich, którzy wybiorą się do Łącka
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach