Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
25/03/2019 - 21:15

Szefowa łąckiej rady gminy o regionie: komunikacja spaja nas na dobre i na złe

Ośrodek Kultury z prawdziwego zdarzenia a w nim szkoła muzyczna pierwszego i drugiego stopnia to obecnie priorytet jeśli chodzi o rozwój gminy Łącko. Tu Bernadetta Wąchała-Gawełek przewodnicząca rady gminy w Łącku nie ma żadnych wątpliwości. Nie odżegnuje się jednak od faktu, że i rozwój Łącka, i rozwój pozostałych gmin naszego powiatu jest związany z rozwojem Nowego Sącza. Co nas najmocniej spaja?

- Myślę, że wspólnych celów jest wiele. Łącko siłą rzeczy związane jest z miastem Nowym Sączem chociażby przez to, że jest to siedziba władz powiatowych. Oczywiście samo miasto też odgrywa wielką rolę, bo jest miejscem pracy dla wielu mieszkańców naszego regionu. I myślę, że największym problemem, i tym, co jest bardzo ważne, to jest infrastruktura drogowa – uważa Bernadetta Wąchała-Gawełek.

Zobacz też: Urszula Nowogórska w debacie o regionie: musimy zacząć mówić jednym głosem

- Co tu dużo mówić, wszyscy na nią czekamy. Mówi się wiele, mówi się pięknie na temat rozwoju tejże. Natomiast mówiąc wprost – dobrych dróg nam potrzeba czego najlepszym dowodem jest ten – nie boję się tego słowa - częściowy paraliż wynikły na skutek przebudowy mostu heleńskiego. Odczuliśmy to nawet my, oddaleni o 27 kilometrów mieszkańcy Łącka - obrazuje rangę problemu.

- W innych sferach życia sobie doskonale radzimy i nie potrzeba spoza województwa żadnej dodatkowej pomocy, ani dodatkowych impulsów – zaznacza szefowa łąckiej rady.

Całość rozmowy w materiale filmowym.

Zobacz też: Piotr Ryba o regionie: będziemy atrakcyjni dla turystów, będą dobre oferty pracy

Z Bernadettą Wąchałą-Gawełek rozmawialiśmy przy okazji debaty zorganizowanej w ramach Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku pod hasłem „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny”. Jako paneliści udział w niej wzięli Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel - prezydent Nowego Sącza i Jan Dziedzina - wójt gminy Łącko. Debatę prowadził Jakub M. Bulzak, historyk i publicysta miesięcznika "Sądeczanin" oraz kwartalnika "Sądeczanin Historia". Organizatorami spotkania byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal Sądeczanin.info.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik