Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
20/11/2017 - 12:40

Teletydzień: Bobry w natarciu, psy wieszczą urzędniczą niemoc a Szczygieł wyrasta na gwiazdę [WIDEO]

Oj działo, się działo. Miniony tydzień do nudnych na Sądecczyźnie nie należał. Drogowcy usunęli ruderę, Bobry czyhają na starosądeckie stawy, psy udowadniają, że urzędnicy tak naprawdę niewiele mogą a Michał Szczygieł wyrasta na prawdziwą gwiazdę w programie The Voice of Poland. Na tym jednak nie koniec…

Jak to wyglądało w szczegółach?

- Spełniają się moje marzenia i oczekiwania. Od wielu lat czekałem na tę chwilę, wreszcie ten koszmarny budynek zniknie z panoramy Nowego Sącza. Dzisiaj jesteśmy świadkami tego wydarzenia i myślę, że jest to dowód, że krajobraz naszego miasta zmienia się na lepsze - tak prezydent Ryszard Nowak komentował wyburzenie kamienicy przy Tarnowskiej. W jej miejsce już niebawem powstanie nowe rondo.

Po siedemnastu latach od wydania pierwszej edycji, do rąk czytelników trafiła Nowa Encyklopedia Sądecka autorstwa Jerzego Leśniaka. Pomnikowe, ogromne dzieło, na ponad tysiącu stron uwiecznia tych, którzy wnieśli wkład w rozwój naszego miasta i odcisnęli swój ślad w jego 725-letniej historii.

Zobacz też: Kąpielisko na starosądeckich stawach jest zagrożone? [WIDEO]

Zima zbliża się wielkimi krokami, a temperatury są coraz niższe. Każdego roku w Małopolsce w okresie jesienno-zimowym umiera kilka osób z powodu wychłodzenia organizmu. Sądeccy policjanci rozpoczęli akcję „Zima”, która ma na celu uniknięcie podobnych sytuacji.

O sprawie kilkudziesięciu psów przetrzymywanych w mieszkaniu w bloku przy Zamenhofa 8 pisaliśmy już wiele razy. Mimo deklaracji ze strony władz miasta, zaangażowania kilku innych instytucji: sądu, prokuratury, powiatowego lekarza weterynarii psy nadal są przetrzymywane w mieszkaniu i ciągle się rozmnażają. A ich właściciele nie ustają w atakach na sąsiadów. Gehenna trwa…

Zobacz też: Teletydzień: Nowy Sącz jest po prostu wielki! [WIDEO]

Kilkanaście drzew rosnących wzdłuż stawów na popularnych kąpielisku w Starym Sączu jest uszkodzonych. I choć pnie próbowano zabezpieczyć plastikową siatką bobry się nie poddają. Czy uda się je stąd skutecznie „wykurzyć” zanim bobry narobią większych szkód?

Osiemnastoletni z Nowej Wsi koło Krynicy Michał Szczygieł przebojem dostał się do finału telewizyjnego show The Voice of Poland. Jeśli wygra, całą nagrodę chce zainwestować w karierę muzyczną.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu