Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
20/01/2018 - 09:15

Teletydzień: Jest kasa na park Strzelecki i ekstra dworzec MPK w Nowym i Starym Sączu

Miniony tydzień bez wątpienia zdominowały dwa ważne rozstrzygnięcia finansowe. Po pierwsze zarząd województwa klepnął rewitalizację Parku Strzeleckiego a miasto Nowy Sącz wraz z gminami, które podpisały porozumienie z sądeckim MPK doczeka się ekstra autobusów i dwóch nowoczesnych dworców autobusowych wraz z infrastrukturą parkingową.

Zaniedbany Park Strzelecki w Nowym Sączu wypięknieje. Zniszczony, rekreacyjny teren na osiedlu Wólki zostanie zrewitalizowany za 30 milionów złotych.

Zobacz też: Nowy Sącz: Jest 30 milionów złotych na Park Strzelecki!!!!

Sądeczan, szczególnie tych zazwyczaj sceptycznych ucieszy na pewno, że miasto zadbało również o zabezpieczenie właściwej ilości miejsc parkingowych. Wyremontowana zostania ulica Jadwigi Wolskiej. W projekcie przewidziana jest wymiana nawierzchni i chodników, poszerzenie pasa drogowego i budowa 34 miejsc parkingowych. Modernizacji doczeka się również ul. Ogrodowa gdzie dodatkowo powstaną dwa przystanki z wiatami i w sumie, w rozbiciu na dwie lokalizacje 151 kolejnych miejsc dla aut. Ale na tym nie koniec, miasto planuje budowę następnych 92 w najbliższej okolicy.

Nowoczesny, przestronny budynek. Zadaszone, przeszklone perony z dostosowaną do potrzeb pasażera infrastrukturą. Tak będzie wyglądał nowy dworzec MPK przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu.

Zobacz też: Stary Sącz będzie miał własny, acz niewidoczny dworzec MPK! Zobacz wizualizację [WIDEO]

Już we wrześniu na sądeckie ulice wyjadą o 32 niskopodłogowe, ekologiczne autobusy. Nie do poznania zmieni się też dworzec MPK przy ul. Kolejowej. W Starym Sączu z kolei powstanie duży parking Park & Ride. Z nowych, miejskich autobusów będą mogli pasażerowie tych podsądeckich gmin, które mają zawarte porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu.

Pierwsze studniówki w regionie już za nami. Jeśli są jeszcze maturzyści, którzy nie zdecydowali, co założą, by wyglądać wyjątkowo podczas tego jedynego i niepowtarzalnego w życiu balu, to najwyższy czas, by dokonać wyboru. To już naprawdę ostatni dzwonek.

Zespół No Brothers właśnie kończy nagrywanie drugiej płyty. Wszystkie teksty na obie płyty napisała wokalistka zespołu Bożena Górecka-Tokarczyk a muzykę skomponował wspomniany już Artur Kmiecik. Na drugiej płycie znajdą się także trzy utwory które napisał dla grupy Tomek Lubert z zespołu Virgin. Jak grupa z Nowego Sącza brzmi po czterech lat wspólnego muzykowania? Posłuchajcie sami.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu