Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
20/10/2017 - 12:50

Teletydzień: Niewidoczny dworzec MPK i najnowocześniejszy ośrodek kardiologii [WIDEO]

Gdybyśmy mieli typować najważniejsze wydarzenie w mijającym tygodniu, byłoby to z pewnością otwarcie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu „Intercard”. Ale równie ważne rzeczy dzieją się też w drogownictwie. Oceńcie zatem sami, co według Was będzie miało największy wpływ na funkcjonowanie regionu.

Zobacz też: Stary Sącz: Będą lewoskręty na skrzyżowaniu Traktu św. Kingi z DK-87!

Pół miliona osób z regionu: Nowego Sącza, Krynicy, powiatu gorlickiego i limanowskiego będzie mogło tu liczyć na kompleksową opiekę kardiologiczną. 19 października ruszył nowy ośrodek medyczny Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu “Intercard” przy ulicy Kilińskiego w Nowym Sączu.

Na terenie boiska Zespołu Szkół Samochodowych odbyły się wewnętrzne mistrzostwa w kartingu. Emocji oraz dobrej zabawy nie brakowało, a co ważne zawody włączają się w cykl akcji społecznych "Sport Przeciw Przemocy". Organizatorzy już zapowiadają kontynuację imprezy, bo zainteresowanie było bardzo duże.

Zobacz też: Intercard: w Nowym Sączu mamy najnowocześniejszy ośrodek kardiologiczny w Europie! [WIDEO/ZDJĘCIA]

Trwa przebudowa jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań na terenie gminy Stary Sącz – Trakt św. Kingi / DK-87. Skrzyżowanie obwodnicy z gminną ulicą wyposażone w lewoskręty i prawo skręt i dzięki temu stanie się zdecydowanie bezpieczniejsze. Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2017 roku.

Miejski Zarząd Dróg unieważnił postępowanie przetargowe w sprawie remontu kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. W wyznaczonym terminie nikt nie złożył oferty. O remont tego miejsca sądeczanie a w ślad za nimi radni apelują już od dłuższego czasu. Schody są w opłakanym stanie technicznym, ale co teraz?

Centrum Starego Sącza jest objęte ścisłą ochroną konserwatorską a mimo to już niebawem powstanie tu supernowoczesny budynek dworca MPK. Kluczem do sukcesu jest fakt, że dworzec będzie niewidoczny. Co to znaczy?

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)