Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/07/2018 - 07:35

Teletydzień: przepadł szynobus z Marcinkowic a powódź pozrywała drogi [WIDEO]

Gdybyśmy chcieli podsumować miniony tydzień jednym słowem byłoby to słowo: powódź. Na Limanowszczyźnie mieszkańcy mówią, że takiego dramatu nie było tu od 20 lat. Na Sądecczyźnie z kolei, gdzie żywioł okazał się łaskawszy, ciągle żyjemy korkami i tym, jak te korki na czas zamknięcia mostu heleńskiego i skrzyżowania pod zamkiem ograniczyć. Zobaczcie jak to wygląda w obiektywie TV Sądeczanin.

1. 49 osób ewakuowanych, kilkanaście gospodarstw odciętych od świata, zerwane mosty i drogi. To bilans powodzi, która przeszła nad Limanowszczyzną przedstawiany przez starostę Jana Puchałę. Samorządowiec podkreśla, że gdyby nie świetnie zorganizowana i skoordynowana praca służb ratunkowych statystyki byłyby o wiele dramatyczniejsze.

2. Szczawa w gminie Kamienica to jedna z miejscowości, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi na Limanowszczyźnie. Wiele rodzin musiało zostawić dobytek i uciekać w nocy ze swoich domów, bo te zagrożone były przez wodę i błotne osuwiska. Żywioł zniszczył też wiele lokalnych dróg: gminnych i powiatowych, część sołectwa była odcięta od świata.

Zobacz też: Łącko: busiarze fundują tu ruletkę - nigdy nie wiesz czy i gdzie dojedziesz

3. - Trzeba zacisnąć zęby i przeczekać - sądeczanie już chyba na dobre oswoili się z korkami w Nowym Sączu. Zamknięcie skrzyżowania pod zamkiem, gdzie powstaje rondo komentowali zdecydowanie spokojniej niż zamieszanie po zamknięciu mostu heleńskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że cierpliwość zmotoryzowanych już się wyczerpuje a krytycznych słów dla władz miasta ciągle nie brak.

4. Mistrzostwa świata w piłce nożnej już za nami. Tytuł najlepszej drużyny wywalczyła Francja. Chorwaci uplasowali się na drugiej lokacie. Komu z naszych Czytelników udało się przewidzieć taki wynik w konkursie, który zorganizowaliśmy razem z klubem Sandecja? Za kogo sądeczanie do końca trzymali kciuki?

5. Mieszkańcy i radni gminy Chełmiec chcieli, by szynobus, choćby od pierwszego września, kursował z Marcinkowic. Jednak może się okazać, że na rozmowy o podobnym rozwiązaniu jest już za późno. Ludzie nie kryją rozczarowania.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu