Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
14/09/2018 - 17:25

Teletydzień: szynobus od korków nas nie zbawi a dworzec świeci pustkami

Jak wygląda miniony tydzień w obiektywie TV Sądeczanin? Zajrzeliśmy na Agropormocję, do nowo otwartego przedszkola w Nowym Sączu, na sesje w Nowym Sączu i na dworzec, który świeci pustkami.

Zobacz też: Tylicz: nie mają prawa tu być, ale te tiry i tak tu kogoś zaraz zabiją!

W Szkole Podstawowej nr 3 uruchomiono w tym roku nowe miejskie przedszkole. Ale choć 1 wrzesień już dawno za nami dzieci przebywają na sali gimnastycznej. Rodziców oburzyła również stawka za wyżywienie, która obowiązuje w placówce. Twierdzą, że jest wyższa niż w prywatnych placówkach. Czy rzeczywiście komentarze, że "ktoś z sali gimnastycznej zrobił przechowalnię dla przedszkolaków" są słuszne?

Za nami kolejna edycja Agropomocja w Nawojowej i kolejny sukces. W tym roku organizatorzy gościli aż 370 wystawców z czego 30 procent to przedsiębiorcy, którzy wystawili się tu pierwsze raz. Targi znów odwiedziło tysiące gości z nie tylko Sądecczyzny, ale również innych regionów Małopolski. Co sprawa, że impreza ta cieszy się takim powodzeniem?

Zobacz też: Nowy Sącz: kot robi z piaskownicy kuwetę, za chwilę będą tu dzieci [WIDEO]

Czy egzaminowana kursantka musiała zginąć? Przeprowadzony przez śledczych eksperyment procesowy udowodnił, że nie. Wracając do tematu tragicznego wypadku w Szaflarach rozmawialiśmy z szefem egzaminatorów Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Tadeusza Kunką.

Do grona osób, które mogą poszczycić się Tarczą Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza" dołączyli Antonina Dzikowska i Radosław Pietrzekiewicz. Dzikowska to emerytowany dyrektor Zespołu Szkół numer 2 imieniem Sybiraków a Pietrzekiwiecz to założyciel Sądeckiego Towarzystwa Sportowego "Superfighter” i uznany trener. Obojgu Tarcze wręczono podczas ostatniej sesji rady miasta.

Jak nakłonić sądeczan do korzystania z szynobusu jeśli na dworcu PKP nie ma miejsca do parkowania? W Starym Sączu powstaje właśnie parking typu Park&Ride. Jeśli chcemy tworzyć kolej aglomeracyjną takie parkingi powinny być przy każdym dworcu PKP i autobusowym w samorządach objętych tym rodzajem transportu.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe