Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
29/01/2018 - 12:50

Teletydzień: Trzeba się cieszyć, że przybywa w mieście „wampirów” i mamy gdzie się leczyć [WIDEO]

Nic tak nie cieszy jak sukcesy z dziedziny medycyny, szczególnie jeśli korzystać z nich możemy u siebie, lokalnie. Dlatego za najważniejsze wydarzenie ubiegłego tygodnia uznać trzeba bezdyskusyjnie otwarcie nowego skrzydła szpitala w Krynicy. Ale na tym nie koniec dobrych wieści, bo przecież nie da się przeliczyć, ile istnień ludzkich uda się uratować dzięki akcji „Wampiriada”. Co jeszcze przykuło uwagę operatora TV Sądeczanin w minionym tygodniu?

Kibiców piłkarskich na pewno ucieszy, że Sandecja wzmacnia mocno swój skład przed nowym sezonem. Kibice doczekali się jednak dwóch wyczekiwanych transferów, a poprzedzające je cisza i spokój, były zaplanowanym działaniem klubu. To jeszcze nie koniec ruchów kadrowych. O kulisach i konkretnych nazwiskach opowiadał w naszym studio Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy Sandecji.

Zobacz też: Nowe skrzydło szpitala w Krynicy Zdroju otwarte. Ale luksus ! [ZDJĘCIA, FILM]

Polonez na Rynku, w sercu Nowego Sącza, to już tradycja wśród uczniów przygotowujących się do matury poprzedzonej oczywiście studniówką. W tym roku w uroczystym korowodzie doliczono się aż 800 par. Młodzież zatańczyła poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy, choreografię zaś przygotował Dariusz Migacz z Centrum Tańca ADeeM w Nowym Sączu. W tym roku, podobnie, jak w ubiegłym, chodzonego poprowadzili ubrani w przepiękne stroje tancerze z Zespołu Regionalnego „Sądeczanie”.

Nowoczesny blok operacyjny wyposażony w wysokiej klasy aparaturę medyczną pozwalającą przeprowadzać bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne oraz sprzęt do intensywnej terapii, duża sterylizatornia oraz odział intensywnej opieki medycznej, jak i pediatryczny z salami przystosowanymi do pobytu rodzica przy łóżku dziecka. Brzmi jak bajka? To spieszymy z zapewnieniem, że to codzienność, która zagościła w nowootwartym skrzydle Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Nic dziwnego, że wszystkie media uznały jego otwarcie za jedno z najważniejszych wydarzeń w służbie zdrowia w ciągu ostatnich kilku lat.

Zobacz też: TO NAJWIĘKSZY SĄDECKI POLONEZ, NA 800 PAR! OBEJRZYJ KONIECZNIE [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dlaczego wampiriada? Bo wampiry jak nikt inny wiedzą, że krew to życie. Ale żarty na bok. Co cztery minuty ktoś na świecie dowiaduje się, że zachorował na nowotwór krwi. Co dziesięć minut ta choroba odbiera komuś życie. Nadal dla części chorych brakuje krwi i dawców. Studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego z sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wzięli sprawy w swoje  i po raz kolejny zmobilizowali sądeczan do dołączenia do grona potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji pod nazwą Wampiriada. Tegoroczna edycja okazała sie wielkim sukcesem: Zebrano 18 litrów krwi i zarejestrowano 135 osób.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu