Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
29/02/2020 - 15:00

Trwają 2. Sądeckie Targi Książki. Krynicka biblioteka ma bogatą ofertę

W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju trwają 2. Sądeckie Targi Książki. Wśród wielu wystawców, wielkim zainteresowaniem sądeczan cieszy się stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Krynica Zdrój, która przygotowała bardzo bogatą ofertę dla wszystkich gości.

Odwiedzając 2. Sądeckie Targi Książki, które od godziny 10 odbywają się w Pijalni Głównej w Krynicy, naprawdę warto zaglądnąć do targowego stoiska krynickiej biblioteki publicznej, której pracownicy przygotowali dla uczestników targów ciekawą ofertę.

Zobacz też 2. Sądeckie Targi Książki: oferta Biblioteki Publicznej Gminy Krynica Zdrój

Targom towarzyszy przygotowana przez bibliotekę wystawa pt. "Krynica artystyczno-literacka", prezentująca życie kulturalne uzdrowiska w XIX i początkach XX wieku. Dzieci również znajdą tutaj coś dla siebie. Specjalnie dla nich zaprezentowane zostały trzy opowieści przedstawiające historię Krynicy w formie teatrzyku kamishibai.

- Uczestniczymy w Sądeckich Targach Książki po raz pierwszy, bo właśnie pierwszy raz te targi odbywają się w naszym mieście. Nasza biblioteka często uczestniczy w tego typu targach. Jeździmy na targi książek do Krakowa. Zabieramy naszych czytelników, a także członków Dyskusyjnego Klubu Książki, a w tym roku skorzystaliśmy z tego, że targi zawitały do Krynicy - mówi Magdalena Krzeszowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój.

- Podczas Sądeckich Targów Książki staramy się pokazać, czym nasza biblioteka dysponuje i czym się zajmuje. Można było obejrzeć teatrzyk kamishibai. Ten teatrzyk choć niepozornie wygląda, jest bardzo atrakcyjną formą. Dzisiaj przedstawiałyście głównie tematy krynickie czyli opowieść o Nikiforze, o historii Krynicy, a także opowieść o krynickim teatrze, którego już nie ma, a kiedyś w Krynicy prężnie funkcjonował. Podczas targów jest także nasza wystawa "Krynica artystyczno-literacka", która przedstawia bogate życie kulturalne Krynicy - dodaje dyrektorka krynickiej biblioteki.

RG [email protected] Fot. RG

Sądeckie Targi Książki w Krynicy. Oferta wystawiennicza jest bardzo bogata
W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbywają się 2. Sądeckie Targi Książki. Wydarzenie cieszy się wielkim zainteresowaniem sądeczan. Nie ma co się dziwić, bo oferta wystawiennicza jest naprawdę bardzo bogata i różnorodna. Jest to doskonała okazało do tego, aby spotkać się z autorami książek i zdobyć cenne autografy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)