Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
07/06/2021 - 23:15

Uczniowie z nowosądeckich szkół w akcji. „Jerusalema Dance Challenge” na Rynku

Nowy Sącz za sprawą uczniów z kilkunastu szkół włączył się w światową akcję „Jerusalema Dance Challenge”. W samo południe reprezentanci poszczególnych szkół odtańczyli na płycie sądeckiego rynku układ choreograficzny, który lotem błyskawicy obiega glob.

Południowoafrykańska piosenka „Jerusalema” zyskała nowe życie dzięki grupie tanecznej z Angoli i daje ludziom na całym świecie poczucie bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Wszystko zaczęło się na początku 2020 roku, kiedy angolska grupa taneczna Phenomenos do Semba dodała własną choreografię do południowoafrykańskiego przeboju z 2019 roku pt. „Jerusalema” autorstwa Master KG i Nomcebo Zikode.

Nakręcony gdzieś na podwórkach Luandy film JerusalemaDanceChallenge pokazuje grupę przyjaciół, którzy tańczą, nie przerywając posiłku. W dobie obecnej pandemii „film#JerusalemaChallenge stał się odpowiedzią na zarazę”.

Teraz też i Nowy Sącz za sprawą reprezentacji poszczególnych szkół stał się częścią tej światowej akcji. Punktualnie w południe młodzież z sądeckich szkół odtańczyła przed ratuszem choreograficzny układ. Organizatorami tego przedsięwzięcia były Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

- Celem tej akcji jest pokazanie tego, że w dobie pandemii stanowimy jedność, że poprzez taniec możemy się do siebie zbliżyć. Ta akcja jest taką odskocznią od tych ciężkich czasów, od tego, że przez wiele miesięcy dzieci uczyły się zdalnie. Tutaj na rynku sądeckie szkoły pokazały jedność z innymi miastami - mówi Beata Pawłowska, koordynator akcji „Wytańcz to – Dance Chellenge”.

Sądecka młodzież przygotowywała się do uczestnictwa w tym wydarzeniu z pewnym wyprzedzeniem. Uczniowie z poszczególnych szkół otrzymali filmik instruktażowy. Układu choreograficznego uczyli się zdalnie. Potem uczniowie z każdej ze szkół ćwiczyli w różnych częściach miasta.

Dzisiaj wszyscy przedstawiciele poszczególnych szkół spotkali się na płycie rynku przed ratuszem. Zebrało się około stu osób. Młodzież zatańczyła i wypadła świetnie.

- Kochani, bardzo serdecznie Wam dziękuję, że tutaj jesteście na płycie rynku – mówił do młodzieży prezydent Ludomir Handzel. – Wy jesteście Nowym Sączem, Wy jesteście przyszłością tego miasta. Cieszę się, że jesteśmy tutaj razem, że pokażemy, że Nowy Sącz żyje, ma przyszłość i się rozwija. Dajcie czadu dzisiaj!.

Reprezentacje poszczególnych szkół otrzymały dyplomy i upominki od prezydenta miasta. Kwiaty i upominek odebrały też pomysłodawczynie akcji w Nowym Sączu.

Te szkoły wzięły udział w dzisiejszym wydarzeniu

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego

Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Jerzego Popiełuszki

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Bohaterów Sądecczyzny

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Karola Szymanowskiego

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia

Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków

Zespół Szkół Budowlanych im. Zenona Adama Remiego

Zespół Szkół nr 4

Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego

Pałac Młodzieży

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej

[email protected], fot. Iga Michalec, Daniel Szlag.

Nowy Sącz włączył się w akcję „Jerusalema Dance Challenge”. Dajcie czadu!
Nowy Sącz za sprawą uczniów z kilkunastu szkół włączył się w światową akcję „Jerusalema Dance Challenge”. W samo południe reprezentanci poszczególnych szkół odtańczyli na płycie sądeckiego rynku układ choreograficzny, który lotem błyskawicy obiega glob.


Dziękujemy za przesłanie błędu