Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
20/11/2019 - 18:30

"Uliczny Look" na głowie. Młode fryzjerki dały popis swoich umiejętności [WIDEO]

Uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu dały popis swoich umiejętności. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Członkowie jury mieli trudny wybór, bo wszystkie fryzury były piękne.

W Zespole Szkół nr 4 w Nowym Sączu odbył się dzisiaj konkurs fryzjerski, w którym wzięli udział uczniowie profilu fryzjerskiego oraz uczennice z zaprzyjaźnionej szkoły ze Słowacji. Młode fryzjerki miały niełatwe zadanie. Najpierw musiały znaleźć i zaprosić do szkoły modelkę lub modela, na których następnie wykonały fryzurę. Miały na to 120 minut. Tematem konkursu była moda uliczna.

- W konkursie wzięło udział około czterdziestu uczniów z klas fryzjerskich, w tym dwadzieścia modelek i dwadzieścia fryzjerek. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie fryzury oraz makijażu na modelce. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i pomysłowością  - mówi Aleksandra Blecheisen, opiekunka samorządu uczniowskiego oraz organizator konkursów.

- Konkursy fryzjerskie w naszej szkole cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W dzisiejszym konkursie wzięły udział uczennice klasy drugiej, trzeciej i czwartej. Poziom jest zróżnicowany, ale bardzo cieszymy się, że mamy młodzież, która chętnie chce brać udział w tych konkursach – mówi  Agnieszka Zygmunt, nauczycielka w Zespole Szkół nr 4, która razem z Małgorzatą Platą zorganizowała ten konkurs.

Masz zakład fryzjerski? Daj bezpłatne ogłoszenie na ogloszenia.sadeczanin.info

Członkowie jury, w składzie: dr Ireneusz Kula, Monika Gurgul-Szubryt, Ewa Wojtyga, Renata Popiół oraz Natalia Ledniowska, mieli bardzo trudny wybór, bo wszystkie fryzury były piękne. Jury zwracało uwagę również na makijaż i ogólną stylizację.

Jurorom najbardziej spodobała się fryzura Doroty Wolak, którą wykonała Katarzyna Krawczyk i to ona zajęła pierwsze miejsce. Równie piękna była fryzura Patrycji Matusik wykonana przez Aleksandrę Gryboś. Zajęła ona drugie miejsce. To nie jest jej pierwszy sukces. W poprzednich latach zajmowała równie wysokie miejsca. Z kolei trzecie miejsce zajęła Julia Czop. Jurorzy przyznali także wyróżnienie, które otrzymała Patrycja Kurzeja.

- W konkursie fryzur biorę udział już po raz trzeci. W poprzednich latach udało mi się zająć pierwsze miejsce i wyróżnienie. Przygotowanie dzisiejszej fryzury zajęło mi półtorej godziny. Na początku w ogóle się nie stresowałam. Dopiero pod koniec pojawił się stres. Obawiałam się, że się nie wyrobię, ale na szczęście udało się – opowiada z uśmiechem Aleksandra Gryboś, uczennica Zespołu Szkół nr 4.

RG [email protected], Fot: R. Gajewski, Film K. Stachura

"Uliczny Look" na głowie. Młode fryzjerki dały popis swoich umiejętności
Uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu dały popis swoich umiejętności. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Członkowie jury mieli trudny wybór, bo wszystkie fryzury były piękne.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)