Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
10/02/2017 - 14:00

Uniwersalne prawdy, czyli Mały Książe w polskiej i słowackiej odsłonie [film]

Ćwiczą wytrwale już od kilku miesięcy, a możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie przed publicznością, to dla nich zwieńczenie marzeń. W niedzielę – 12 lutego, w starosądeckim Sokole odbędzie się premiera przedstawienia „Mały Książe”, którą przygotowali podopieczni stowarzyszenia „Gniazdo” ze Starego Sącza oraz Dom deti Bozieho milosrdenstva ze Stropkowa na Słowacji.

W przedstawieniu, poza podopiecznymi organizacji, biorą także udział dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego ze Starego Sącza oraz uczniowie z miejscowych szkół.

- Zajęcia – próby do przedstawienia odbywały się równolegle w Starym Sączu i Stropkovie – mówi Zofia Wcisło, prezes stowarzyszenia „Gniazdo”. – Teraz Słowacy przyjechali do nas na dwudniowe warsztaty, których zwieńczeniem będzie niedzielne przedstawienie.

To nie pierwsze przedsięwzięcie obu organizacji.

- Cztery lata temu przygotowaliśmy wspólnie Turniej Bocci. Teraz, kiedy pojawiła się możliwość ponownej współpracy, z chęcią przystąpiliśmy do realizacji przedstawienia – dodaje Stanislawa Hubacoca ze Stropkova.

Premiera „Małego Księcia" odbędzie się 12 lutego o godz. 16. w kinie Sokół w Starym Sączu.

(KB)

Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu