Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
25/03/2019 - 09:55

Urszula Nowogórska w debacie o regionie: musimy mówić jednym głosem

Urszula Nowogórska, radna sejmiku województwa małopolskiego, zawsze podkreśla, że największą siłą Sądecczyzny są jej mieszkańcy. To w nich tkwi potencjał, który może sprawić, że Sądecczyzna zajmie taką pozycję na mapie turystycznej i ekonomicznej Polski, o jakiej od dawna marzymy.

Urszula Nowogórska była jednym z uczestników sobotniej debaty „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny”. Sama pochodzi z sąsiedniej Limanowszczyzny, ale nasz region jest jej równie bliski.

- Dzisiaj przy okazji tego wspaniałego spotkania Górali i Lachów widzimy, że przede wszystkim ogromna siła tkwi w ludziach. W ludziach, którzy muszą zacząć mówić jednym głosem, muszą wyrażać wspólne potrzeby i muszą dążyć do jednego celu - podkreślała zapytana o to, co będzie najlepszą dźwignią do rozwoju naszego regionu.

Zobacz też: Witold Kozłowski marszałek Małopolski: na Sądecczyznę trzeba spojrzeć szerzej

- Nasz piękny region jest bogaty w kulturę, w ogromną tożsamość regionalną, ale brakuje nam połączeń drogowych i kolejowych. Myślę więc, że przede wszystkim w tym zakresie należy działać. Musimy otworzyć Sądecczyznę, musimy sprawić żeby więcej ludzi tutaj przyjeżdżało, więcej cieszyło się tym naszym wspaniałym dorobkiem i żeby zaczęło nas doceniać i pokazywać też na zewnątrz. To jest jedna z tych rzeczy, na którą trzeba położyć szczególny nacisk - mówi Urszula Nowogórska.

Radna sejmiku województwa małopolskiego zaznaczyła też, że w samorządach jest czasem za dużo polityki. Tę według niej powinno zostawić się działaczom w Warszawie a tu, na miejscu, silni będziemy jedynie dzięki jednomyślności.

Zobacz też: Politycy jednym głosem o regionie. Bo Sądecczyzna łączy, nie dzieli

Debata „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny" odbyła się 23 marca jako część Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku. Jako paneliści udział w niej wzięli Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza i Jan Dziedzina – wójt gminy Łącko. Organizatorami spotkania byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Sądeczanin.info.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura

Lachy kontra Górale: w Łącku zmierzyli się po raz pierwszy
Barwnie, ciekawie i wesoło było dziś w Łącku za sprawą pierwszego w takiej formule spotkania Lachów z Góralami. Były wyścigi w obieraniu ziemniaka, siłowanie się na ręce i przeciąganie liny.


Dziękujemy za przesłanie błędu