Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
18/02/2021 - 20:10

W Podegrodziu mobilizacja: kra spiętrzona na rzece zagroziła mostowi i drodze

Ostrzeżenia specjalistów o gwałtownych przyborach i innych zagrożeniach związanych z odwilżą właśnie się sprawdzają. Strażacy z OSP Brzezna i operator koparki walczą z krą, która spiętrzyła się na Brzeziniance na wysokości Brzeznej, zagrażając mostowi i drodze powiatowej.

- Akcja rozpoczęła się o godzinie 14. Kra schodząca na rzece Brzeziniance, nie inaczej niż dzieje się to zazwyczaj na Dunajcu, spiętrzyła się zaraz przed mostem i zablokowała przepływ wody zagrażając drodze powiatowej. Na miejscu cały czas działają strażacy z OSP Brzezna i operator koparki z firmy, która odpowiada za zimowe utrzymanie dróg na terenie naszej gminy, który na bieżąco wyciąga i rozbija kolejne tafle lodu – relacjonuje wójt Stanisław Banach.

Brzeźnianka, fot. Sądeczanin

Uwaga  Nasi strażacy od godziny 13 działają przy usuwaniu zatoru na rzecze w pobliżu Biedronki. Na miejscu znajduje...

Opublikowany przez OSP KSRG Brzezna Czwartek, 18 lutego 2021

Zobacz też: Podegrodzie znów dopłaca do sterylizacji i kastracji psów i kotów

Brzeźnianka

- Sytuacja jest już opanowana, mieszkańcy mogą spać spokojnie bo nasze służby i strażacy będą w gotowości przez całą noc. Na szczęście synoptycy zapowiadają mrozy, spadek temperatury na tyle znaczący, że powinien zatrzymać to niebezpieczne zjawisko – gwarantuje samorządowiec, z którym rozmawialiśmy tuż przed godziną 18.

Jeszcze przed godziną 19 prace nad Brzeźnianką wciąż trwają. Koparka wyciąga z rzeki lód, który następnie ładowany jest na ciężarówkę. Strażacy z OSP kierują ruchem. (e.stachura@sadeczanin.info) (s.siwulska@sadeczanin.info) Fot. PSDziękujemy za przesłanie błędu