Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
15/08/2020 - 06:00

W Rożnowicach płonął dom i budynki gospodarcze. Łunę ognia widać było z daleka

Kilka godzin strażacy gasili pożar w Rożnowicach. Płonęły tam budynki gospodarcze oraz dom. Z żywiołem walczyło kilkudziesięciu strażaków. Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynie pożaru.

Było kilka minut po godzinie 21, jak w gminie Biecz wybuchł pożar. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn na jednej z prywatnych posesji w Rożnowicach zapalił się dom oraz drewniane budynki gospodarcze.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Świniarsku. Prokuratura zmieniła zarzut podejrzanemu

Pod wskazany adres ruszyły straże pożarne z Gorlic, Rożnowic, Binarowej i Biecza. Z dotarciem na miejsce nie było żadnego problemu, bo już z daleka widoczna była łuna ognia i kłęby dymu wydobywające się z płonących budynków.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się wstrząsający widok. Budynki były całe w ogniu, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Ratownicy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru.

Zobacz też Wyglądało strasznie. Ciężarówka przewróciła się na bok na DK-75 w Witowicach

Jak informuje strona Biecz 998, dwie drewniane szopy spłonęły doszczętnie, a budynek mieszkalny w połowie. Jak na razie nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał w tym pożarze. Nie wiadomo też, jak doszło do tego zdarzenia. Przyczyny i okoliczności pożaru będą wyjaśniać gorliccy policjanci.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Biecz 998, OSP Biecz

W Rożnowicach płonie dom i budynki gospodarcze. Łunę ognia widać z daleka
Od kilku godzin strażacy gaszą pożar w Rożnowicach. Płoną budynki gospodarcze oraz dom. Z żywiołem walczy kilkudziesięciu strażaków. Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynie pożaru.


Dziękujemy za przesłanie błędu