Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
08/04/2019 - 16:25

W tej szkole dyrektor obiecuje uczniom, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem

Szkoła Podstawowa nr 1 to kolejna placówka, w której nauczyciela zdecydowali się – za wyjątkiem kilku osób – do wsparcia strajku nauczycieli. Dyrektor Jolanta Bodziony zastrzega, że zrobi wszystko, by egzaminy gimnazjalne odbyły się zgodnie z planem.

Jolanta Bodziony podkreśla, że – strajk w większości strajkujących placówek – oddział przedszkolny działa normalnie przede wszystkim ze względu na dobro dzieci. Zapewnioną opiekę ma też garstka uczniów, których rodzice nie mieli możliwości zapewnić im opieki we własnym zakresie.

Ostateczną decyzję o przystąpieniu do strajku nauczycieli podejmowali po przyjściu do szkoły – w placówce stawiają się zgodnie ze swoim planem lekcji. Około godziny 9. gdy gościliśmy w szkole tylko czterech nie przyłączyło się do akcji.

Zobacz też: Nowy Sącz: Zrobili to! Strajk w wielu szkołach [AKTUALIZACJA]

Dyrektor nie ukrywa, że dla wszystkich najważniejsze jest to, czy dzieci będą mogły bez dodatkowych komplikacji przystąpić do egzaminu dla ósmoklasistów i testów gimnazjalnych. Jolanta Bodziony zapewnia, że zrobi wszystko, by tak się stało. Do ukonstytuowania komisji niezbędnych jest jednak 21 nauczycieli i to od nich tak naprawdę zależy, jaki będzie ostatecznie scenariusz związany z egzaminami.

A co na to sami nauczyciele? Szefowa komitetu strajkowego w SP nr 1 Marta Bąk nie chciała komentować ani deklaracji dyrektor odnośnie egzaminu, ani tego, dlaczego część nauczycieli nie zdecydowała się na udział w strajku. Z każdym strajkiem odsyłała nas do lokalnych władz ZNP.

Szczegóły w materiałach filmowych.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe