Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
31/05/2017 - 06:15

Wiktoria Tracz: narodziny gwiazdy z Korzennej. Uczy się śpiewu tam, gdzie słynna Adele, ma teledysk TVP

Wiktoria Tracz ma zaledwie czternaście lat, ale konsekwentnie buduje swoją artystyczną karierę. Wiktoria Tracz z Korzennej znana z kolekcjonowania laurów na konkursach wokalnych nie tylko uczy się w The Brit School w Londynie, której absolwentką jest słynna Adele. Niebawem jej premierowy teledysk pokaże Teleexpres.

Wiktoria Tracz jeszcze niedawno była uczennicą Zespołu Szkól w Korzennej. Zasłynęła z tego, że w cuglach wygrywała niemal wszystkie festiwale. Z czasem stała się prawdziwą kolekcjonerką nagród. Uczestniczyła w stu pięćdziesięciu festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich. Została laureatką stu trzydziestu!

Jej wyjątkowy talent wokalny doceniali nie tylko organizatorzy i jurorzy festiwali czy konkursów, ale także profesjonaliści od lat obecni w branży muzycznej.

W ubiegłym roku swoim patronatem artystycznym objęła Wiktorię Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego, która zajmuje się również promocją artystów. Jednym z owoców współpracy z Krzysztofem Dzikowskim, który pisał piosenki między innymi dla Czerwonych Gitar, Kasi Sobczyk, Karin Stanek, Anny German, Ireny Jarockiej, Ewy Bem, Anny Marii Jopek czy Anny Wyszkoni, jest profesjonalny teledysk do piosenki „Zimowy bal”. Tekst do utworu napisał Krzysztof Dzikowski, a muzykę skomponował Marek Kisieliński.

Teledysk będzie miał niebawem premierę w Teleexpresie, ale już teraz jest dostępny na YouTube

Obecnie Wiktoria uczy się w artystycznej szkole The Brit School w Londynie, której absolwentkami były między innymi Adele, Amy Winehouse, Jessie J, czy Katy Melua. Śpiewu, który jest prawdziwą pasją Wiktorii, nastoletnia artystka uczyła się  od 2011 roku pod okiem Natalii Zabrzeskiej-Nieć, solistki operowej, nauczycielki śpiewu. Jak mówią jej bliscy, scena to jej żywioł, a muzyka to cały jej świat.

– Godzę naukę w szkole, naukę śpiewu i występy, bo wszystko to sprawia mi dużą przyjemność – mówiła Wiktoria, na łamach Sądeczanin.info po wygraniucztery lata temu jubileuszowej nagrody  imienia doktora Jerzego Masiora.

Już wtedy, jako dwunastolatka,  miała na swoim koncie takie nagrody jak Grad Prix  na Festiwalu Piosenki Europejskiej, na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Wokalistów „Szansa” w Kopenhadze, zdobywała także laury na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Magia Italiana".  

 (ami). fot. korzenna.pl, YouTube, J.BDziękujemy za przesłanie błędu