Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
09/10/2018 - 13:45

Wstyd już nie będzie wstydem. Przed wyborami można? No można [WIDEO]

NARESZCIE! Sądeczanie udający się na cmentarz komunalny przy ul. Rejtana w Nowym Sączu nie będą już brodzili w błocie. Od lat tonął w nim niewielki parking dla samochodów znajdujący się przy ul. Śniadeckich.


 

Kilku sądeckich radnych zdarło sobie gardło prosząc na sesjach o uporządkowanie parkingu dla samochodów znajdującego się nieopodal kaplicy cmentarnej. Padały ostre słowa. Radni mówili o wstydzie dla miasta.

I nie było w tym stwierdzeniu absolutnie przesady. Od wielu lat miejsce to wołało o pomstę do nieba. Plac nie był wybrukowany. Kierowcy, którzy chcieli tam zaparkować wjeżdżali na ubite klepisko.

Po intensywnym deszczu teren zamieniał się od razu w potężne rozlewisko, a potem robiło się tam błoto. Każdy, kto wychodził z samochodu w taką aurę i musiał przejść kilka metrów do znajdującego się chodnika, to raczej nie dotarł tam suchą nogą. Tonął w błocie. W efekcie ludzie wnosili błoto również na alejki cmentarne.

Mało tego w deszczowe dni chodnik ułożony przez środek parkingu był także zabłocony, bo kierowcy na niego wjeżdżali.

Po latach próśb, o chociażby wyżwirowanie tego parkingu nareszcie sprawa ruszyła z miejsca. W budżecie miasta znalazły się pieniądze na to, aby wreszcie raz na zawsze załatwić ten od lat nierozwiązany problem. Udało się wygospodarować 153 tys. złotych na wybrukowanie parkingu.

Prace na parkingu są już na ukończeniu. Wykonuje je ta sama firma, która remontowała alejkę główną prowadzącą do Sądeckiej Piety na Starym Cmentarzu.

Parking, po obu stronach chodnika został wyłożony kostką brukową.

- Wszystko będzie gotowe przed 1 listopada – zapewnia Dorota Goławska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Nareszcie, w deszczowe dni będzie można wyjść z parkingu suchą nogą.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Parking będzie przypominał parking
Parking będzie przypominał parking


Dziękujemy za przesłanie błędu