Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
08/01/2024 - 11:40

Wyjątkowy koncert w Marcinkowicach. To już tradycja Parafialnej Orkiestry Dętej [FILM, ZDJĘCIA]

W niedzielę w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbył się koncert w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej w Marcinkowicach, z którą wystąpił Zespół Regionalny Jakubkowianie z Łososiny Dolnej oraz zespół muzyczny Oremus. Wykonawcy zaprezentowali kolędy i pastorałki, ale także utwory muzyki rozrywkowej. Publiczność była zachwycona i nagrodziła wszystkich gromkimi brawami.

To było niezwykłe muzyczne wydarzenie, w którym wzięli udział nie tylko mieszkańcy Marcinkowic, ale także całej gminy Chełmiec. Parafialna Orkiestra Dęta w Marcinkowicach, która w tym roku obchodzi 30 lat swojego istnienia, przygotowała wyjątkowy koncert świąteczno-noworoczny, który odbył się w hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. 

- W naszym repertuarze znalazły się znane polskie kolędy i pastorałki oraz plejada utworów klasycznych symfoników wiedeńskich. Razem z nami wystąpił Zespół Regionalny Jakubkowianie, który zaprezentował swój repertuar kolędowo-pastorałkowy oraz lokalny Zespół Muzyczny Oremus, który przedstawił swoje opracowania znanych kolęd. Wszyscy bardzo pięknie się zaprezentowali - powiedział nam Rafał Świderski, który jest dyrygentem i kapelmistrzem Parafialnej Orkiestry Dętej w Marcinkowicach. 


Jednym z wykonawców był również… starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który doskonale poradził sobie grając na kowadle. - Trochę poćwiczyłem przed występem – przyznaje z uśmiechem.

Starosta złożył życzenia noworoczne i zapewnił o wspieraniu wszelkich inicjatyw kulturalnych. Przypomniał też, że powiat prowadzi fonotekę, w której znajdują się płyty CD z regionalnymi utworami, a także wspiera działalność Szkółek Ginących Zawodów, w których dzieci i młodzież uczą się m.in. muzykowania.

- Jest mi bardzo miło, że po raz pierwszy na naszej hali w Marcinkowicach odbył się koncert kolęd. Parafialna Orkiestra Dęta z Marcinkowic pokazała swój kunszt i możliwości wokalne. Razem z nimi koncertował również Zespół Jakubkowianie z Łososiny Dolnej oraz Zespół Muzyczny Oremus. Chcemy, aby tego typu koncerty odbywały się częściej. Już teraz zapraszam na kolejny galowy koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który odbędzie się 3 lutego - zaprasza starosta Marek Kwiatkowski. 

Podczas dzisiejszej uroczystości, starosta docenił wyróżniających się członków orkiestry Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sadeckim. Złote otrzymał Józef Świderski, a Srebrne: Mariusz Adamek, Dominka Sojka, Paweł Wójs i Rafał Świderski – kapelmistrz orkiestry. 


([email protected] Źr. i Fot. M. Olszowska, R. Gajewski)

Wyjątkowy koncert w Marcinkowicach. Starosta zagrał na… kowadle
Dzisiaj w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbył się koncert w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej w Marcinkowicach, z którą wystąpił Zespół Regionalny Jakubkowianie z Łososiny Dolnej oraz zespół muzyczny Oremus. Wykonawcy zaprezentowali kolędy i pastorałki, ale także utwory muzyki rozrywkowej. Publiczność była zachwycona i nagrodziła wszystkich gromkimi brawami.


Dziękujemy za przesłanie błędu