Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
06/08/2022 - 11:55

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nie żyje 12 osób, 34 są ranne [WIDEO]

12 osób nie żyje, a 34 są ranne. To bilans tragicznego wypadku, który dzisiaj rano wydarzył się na autostradzie A4 w Chorwacji. Autokarem podróżowali polscy pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Prawdopodobnie kierowca autobusu zasnął za kierownicą. Kamery na autostradzie uchwyciły ostatnie sekundy jazdy autobusu z pielgrzymami.

W sobotni poranek, przed godziną szóstą, na autostradzie A4 w Chorwacji doszło do koszmarnego wypadku. W rejonie Varazdinu, polski autokar zjechał z drogi i wpadł do rowu.

Autobusem na warszawskich numerach rejestracyjnych podróżowali pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Niestety aż 12 osób zginęło, a co najmniej 34 osoby są ranne i  trafiły do pobliskich szpitali. W większości były to osoby niepełnoletnie.

Od wielu godzin na miejscu wypadku pracują strażacy i policjanci, którzy ustalają, jak doszło do tej tragedii. Wszystko jednak wskazuje na to, że kierowca zasnął za kierownicą. Droga jest nieprzejezdna.

- Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. O szczegółach tragedii rozmawiałem dziś rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych. Poleciłem naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku - poinformował na jednym z portali społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. 

W Medziugorie odprawili mszę w intencji ofiar wypadku polskiego autokaru

Do Chorwacji na polecenie premiera udaje się Minister Zdrowia Adam Niedzielski, wiceminister Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej.

Dla bliskich osób poszkodowanych w wypadku została uruchomiona specjalna infolinia +38 514 899 414, pod którą mogą uzyskiwać niezbędne informacje.

([email protected] Fot. M. Pogwizd)

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji
Nie żyje 12 osób, 34 są ranne - to tragiczny skutek wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Chorwackie media pełne są relacji o wypadku. Fot. @ibrkicRTL


Dziękujemy za przesłanie błędu