Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
08/08/2018 - 14:35

Wypadek w Łęce: cysterna staranowała trzy auta. Zginęli rodzice i dzieci [WIDEO]

Ogromna cysterna z mlekiem leży na dnie skarpy, a pod nią zmiażdżone auto. Jego kierowca walczy o życie. Obok drugi samochód, którym podróżowało małżeństwo (kobieta była w ciąży) z sześcioletnim synkiem i dziesięcioletnią córeczką. Tylko ona ocalała...

Tragiczny wypadek w Łęce. Zginęła matka, ojciec i dwoje dzieci from sadeczanin.info on Vimeo.

Ta cysterna codziennie przyjeżdżała do gminy Korzenna, zabierała od mieszkańców mleko. Dziś wydarzyła się tragedia. Na prostej drodze zderzyła się z trzema autami. Skończyło się tragedią. Cysterna jechała od strony Nowego Sącza. Nagle skręciła na przeciwległy pas. Staranowała trzy samochody, którymi w sumie podróżowało dziewięć osób.

Cysterna spadła ze skarpy, pod nią znalazł się zmiażdżony opel. Jego 19-letni kierowca, przetransportowany śmigłowcem do szpitala, wciąż walczy o życie. - Taka tragedia - mówi roztrzęsiony mieszkaniec Korzennej. - To wszystko jest takie straszne. Widziałem jak ksiądz dawał mu ostatnie namaszczenie.

Nieopodal stoi drugi samochód, otoczony czerwonym parawanem. Autem podróżowało małżeństwo z dwojgiem dzieci, kobieta była w ciąży. Ojciec i sześcioletni chłopczyk zginęli na miejscu. Matka i 10-letnia córka zostały przetransportowane do szpitala.

Z informacji uzyskanych z lecznicy wynika, że matka była w stanie krytycznym. Mimo prób reanimacji nie udało się jej uratować. Zmarło też nienarodzone dziecko. W jakim stanie jest dziewczynka, która jako jedyna ocalała z tragedii, na razie nie wiadomo.

- Wszyscy byli z Lipnicy Wielkiej. I kierowca opla też - mówi drżącym głosem mieszkaniec Korzennej. - Tę rodzinę widywałem w kościele. A teraz nie żyją.To byli młodzi ludzie. Oboje mieli po trzydzieści dwa lata. - W sumie, w wypadku zostało poszkodowanych dziewięć osób. Samochody są kierowane objazdami na Siedlce i Mogilno - wyjaśniają strażacy. 

- Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Jak udało nam się dowiedzieć, 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. 

Droga będzie zablokowana - jak zapewniają obecne na miejscu służby - nie dłużej niż do godz 20.

[email protected] fot. Rafał Gajewski

Wypadek w Łęce. Zderzenie cysterny z trzema autami. Zginęli ojciec i dziecko
W Łęce w gminie Korzenna cysterna z mlekiem zderzyła się z trzema autami osobowymi. Bilans jest tragiczny. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu