Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
30/03/2021 - 17:30

Zachowało się poruszające nagranie z nieżyjącym Andrzejem Krupczyńskim [WIDEO]

Rodzina znajomi i przyjaciele pożegnają w środę Andrzeja Krupczyńskiego. Ostatnie lata swojego życia spędził w Gródku nad Dunajcem, ale zostanie pochowany w Nowym Sączu. Był człowiekiem wielu talentów, ale w pamięci tych, którzy go znali zachowa się jako znakomity artysta. Swoim głosem i wspaniałą interpretacją utworów śpiewanych z sądeckim kabaretem Ergo, potrafił poruszyć wszystkich do głębi. Posłuchajcie przejmującej piosenki w Jego wykonaniu, do słów i muzyki Leszka Bolanowskiego. "Dusza"....

Czytaj też Nie żyje Andrzej Krupczyński. Śmierć zabrała go dziś rano

Andrzej Krupczyński zmarł we wtorek rano. Ostatnio chorował, ale nikt nie spodziewał się jego nagłej śmierci.

- Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania, tak jakbyś nie chciał swoim odejściem smucić – taki napis widnieje na klepsydrze informującej o pogrzebie wieloletniego dziennikarza, nauczyciela, kabareciarza i człowieka oddanego bez reszty kulturze, z którą był związany przez całe życie.

- Ciągle nie mogę w to uwierzyć, że już go nie ma – mówi Renata Pasiut , dziennikarka radia RMF Maxxx. – Znałam go od czasów szkoły średniej. W drugim ogólniaku uczył mnie muzyki. W szkole prowadził też kabaret. Uczniowie go uwielbiali, bo był bardzo wesoły i niesamowicie łagodny. Miał też rewelacyjne pomysły.

- Potem nasze drogi zbiegły się w Radiu Echo, w pierwszej lokalnej rozgłośni, gdzie razem pracowaliśmy i gdzie Andrzej przez jakiś czas był zastępcą redaktora naczelnego. To były nasze początki dziennikarskiej pracy. On jako jeden z nielicznych miał doświadczenie, bo przez wiele lat pracował w Radiu Kraków. Nigdy się na nas nie denerwował, mimo naszych licznych wpadek. Był jak najlepszy, łagodny ojciec, bardzo go lubiliśmy – dodaje Renata Pasiut. - Teraz trzeba się będzie na zawsze pożegnać.

Andrzej Krupczyński_nekrolog

Andrzej Krupczyński przez ostatnie lata mieszkał w Gródku nad Dunajcem, ale zostanie pochowany w Nowym Sączu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 31 marca, w kaplicy cmentarnej przy ulicy Śniadeckich. O godzinie 13 rozpocznie je modlitwa różańcowa, a o 13.30  zostanie odprawiona msza żałobna.

Andrzej Krupczyński przez wiele lat był związany z Radiem Kraków, był też dziennikarzem Radia Echo i Radia Galicja. Potem na stałe związał  się z kulturą. Przez kilka lat zarządzał Centrum Kultury w Krynicy, potem został dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Rożnowie. Od dziesięciu lat kierował tamtejszą szkołą  muzyczną. (jm) fot. Urszula  Ferenc

Pogrzeb Andrzeja Krupczyńskiego
Fot. Sadeczanin.Info


Dziękujemy za przesłanie błędu