Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
01/08/2019 - 21:05

Zdałeś maturę i idziesz na studia? Zgłoś się po pięć tysięcy złotych [WIDEO]

Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków po raz kolejny rozdaje absolwentom szkół średnich stypendia pomostowe. Kto może się ubiegać o 5 tys. złotych? Na co można wydać pieniądze? Posłuchajcie naszej rozmowy ze stypendystami.

Stypendia pomostowe to stypendia na pierwszy rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin. Pieniądze, które w ramach stypendium otrzymują młodzi ludzie, ułatwiają im podjęcie studiów i stanowią furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata.

- Przepracowałem jako wolontariusz ponad 300 godzin w Stowarzyszeniu Sursum Corda. Ponadto miałem dobre wyniki z matury. Dzięki temu otrzymałem rekomendację Fundacji Sądeckiej i dostałem stypendium - mówi Adam Wyrostek, student na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

- W ramach stypendium otrzymałam łącznie 5 tys. złotych. Pieniądze były wypłacane w comiesięcznych ratach po 500 zł od października do lipca. Nie było żadnych obostrzeń co do tego, na jakie cele mamy spożytkować to stypendium. Ja wydałam te pieniądze głównie na książki związane z moim kierunkiem studiów i na materiały, które były mi pomocne w nauce, ale także na kursy językowe i hobby – opowiada z uśmiechem Magdalena Obrochta z Krynicy Zdroju, która studiuje prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim.

- Naprawdę warto starać się o to stypendium. Przyszli studenci nie mają pojęcia z jakimi kosztami wiążą się studia i jak drogie jest życie w samym Krakowie czy innym większym mieście, dlatego z całego serca polecam – zachęca Kinga Ciurka z Chochorowic, która studiuje geodezję na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tryb ubiegania się o stypendium pomostowe składa się z trzech etapów: 
- złożenie wniosku o przyznanie rekomendacji w biurze Fundacji Sądeckiej - do 6 sierpnia
- posiedzenie kapituły stypendialnej przyznającej rekomendacje - 7 sierpnia
- złożenie właściwego wniosku o stypendium w systemie on-line przez kandydatów, którzy otrzymali rekomendację - do 14 sierpnia

Aby się dowiedzieć czy możesz składać wniosek zapoznaj się z profilem kandydata w regulaminie. Pragniemy zauważyć, że jednym z istotnych czynników jest próg dochodowy, który nie może przekroczyć 1688 zł brutto na 1 osobę w gospodarstwie domowym.

Innym z kryteriów jest działalność w wolontariacie. Nigdy nie byłeś wolontariuszem? Nie rezygnuj! Fundacja Sądecka oferuje szereg działań, które możesz podjąć i spełnić wolontarystyczne minimum. Wystarczy tylko się zapisać - więcej dowiesz się w biurze Fundacji.

Wszystkie informacje łącznie z progiem punktacyjnym z matury w regulaminie i załącznikach do pobrania poniżej. Odpowiedzi na wszelkie pytania uzyskasz telefonicznie bądź mailowo.

Nie czekaj. Złóż wniosek o przyznanie rekomendacji Fundacji Sądeckiej nie później niż do 6 sierpnia.

Wykorzystaj szansę!

Do pobrania:

REGULAMIN XVIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych
(Segment II współrealizowany przez Fundację Sądecką)

Załącznik nr 1 - WNIOSEK o przyznanie rekomendacji

Załącznik nr 2 - Wykaz publicznych uczelni akademickich

Załącznik nr 3 - Algorytm liczenia punktów z egzaminu maturalnego

Terminarz XVIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych współr. przez Fundację Sądecką

Nie wiesz jak obliczyć dochód z gospodarstwa rolnego oraz pozarolniczej działalności gospodarczej? Kliknij na poniższe linki:

Jak obliczyć dochód z gospodarstwa rolnego?

Jak obliczyć dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej?

KONTAKT:

Dyrektor Biura Fundacji Sądeckiej
Przemysław Bawołek
Fundacja Sądecka
Biuro: ul. Barbackiego 57
33-300 Nowy Sącz
Tel: (18) 475 16 30
Mail: [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)