Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
03/10/2019 - 13:00

Zginęli w drodze do szkoły. Nowe fakty w sprawie wypadku w Gorlicach [ZDJĘCIA]

Podczas długiej przerwy w szkole, pięciu uczniów wsiadło do osobowej Alfy Romeo. Chcieli przejechać się autem i zaraz wrócić na lekcje. Nie ujechali daleko. Ich samochód uderzył w dostawczaka. Kierowca i pasażer zginęli na miejscu. Mieli zaledwie osiemnaście lat.

Gorliccy śledczy ustalają, jak doszło do tragicznego wypadku na ulicy Sikorskiego w Gorlicach. Jak udało nam się dowiedzieć,  pięciu uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach postanowiło wybrać się podczas długiej przerwy na przejażdżkę samochodem. Mieli urwać się ze szkoły jedynie na chwilę i zaraz wrócić na piątą lekcję. Wsiedli do Alfy Romeo i ruszyli przed siebie. Niestety wyprawa zakończyła się tragicznie.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch uczniów [FILM, ZDJĘCIA]

Około godziny 10.40 na ulicy Sikorskiego rozległ się huk. Samochód, którym podróżowali 18-latkowie uderzył w ciężarówkę. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, bo osobówka obróciła się w kierunku, z którego jechała. Na jezdni nie było żadnych śladów hamowania.

Świadkowie natychmiast wezwali służby ratunkowe, które już po kilku minutach dotarły na miejsce.

Osoby, które podróżowały dostawczakiem, wyszły z wypadku bez szwanku. Nic się również nie stało trzem uczniom, którzy jechali Alfą. Niestety 18-letni Kamil, który kierował nią, był nieprzytomny i nie dawał oznak życia. Lekarz stwierdził zgon. W ciężkim stanie był 18-letni Paweł, który siedział na tylnym siedzeniu za kierowcą. Załoga pogotowia ratunkowego robiła wszystko, aby uratować jego życie. Niestety  po przewiezieniu do szpitala zmarł. Jeden z uczniów pochodził z Rożnowic, a drugi z Kwiatanowic. Obaj chodzili do jednej szkoły.

W miejscu, w którym doszło do tragedii, mieszkańcy zapalają znicze. Przy drzwiach wejściowych do szkoły, do której uczęszczali obaj chłopcy, zawieszono flagę z czarnym kirem. Zarówno mieszkańcy Gorlic, jak również uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół nr 1, są w szoku.

- Wiadomość o nagłej śmierci naszych uczniów jest dla nas ogromnym wstrząsem. W obliczu takiej tragedii zawsze stajemy oszołomieni i bezradni. Wraz z nimi odeszła jakaś część naszej społeczności szkolnej - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. R. Gajewski, Film K. Stachura

Tragiczny wypadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch uczniów
Samochód osobowy, którym podróżowało pięć osób zderzył się z dostawczakiem. Autem jechali uczniowie w wieku 18-19 lat. Niestety kierowca osobówki i pasażer zginęli.


Dziękujemy za przesłanie błędu