Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
26/05/2019 - 11:10

Zrobili pomiary na moście heleńskim. Ciekawe, co z tego wyniknie...

Na nowym moście im. Józefa Piłsudskiego nazywanym potocznie heleńskim, jeszcze przed sytuacją powodziową samochód laboratorium drogowego przeprowadził specjalistyczne pomiary, które mają dać odpowiedź, czy nawierzchnia na nowej przeprawie jest równa, czy nie. Pomiary wykonano i co?

Przypomnijmy, że kilka dni po tym, jak nowy most został oddany do użytku niektórzy jego użytkownicy zaczęli sygnalizować, że położona niedawno nowa, asfaltowa nawierzchnia ma być, ich zdaniem, pofałdowana. Część użytkowników jest jednak zdania, że jest to szukanie igły w stogu siana, że nic się nie dzieje. Jeszcze inni twierdzą, że jest to naturalne, bo tak duże obiekty mostowe po prostu "pracują".

Zobacz także: Już go fachowcy wzięli pod lupę. Czy coś jest nie tak z nowym mostem heleńskim?

Ponieważ głos o tym, że asfalt wylany na płycie mostu może być pofałdowany nie był odosobniony, prezydent miasta zlecił audyt, który ma dać odpowiedź na pytanie, czy faktycznie z nawierzchnią na przeprawie coś niepokojącego się dzieje. Wykonane zostały specjalistyczne pomiary. I co?

Wszyscy czekają na wyniki.

Czytaj także: Co dzieje się z nawierzchnią nowego mostu heleńskiego? Prezydent zlecił audyt

Wiceprezydent miasta Nowego Sącza Artur Bochenek, którego zapytaliśmy, kiedy będą one znane odparł, że właśnie są analizowane.

- Wkrótce będą znane wyniki audytu - stwierdził wiceprezydent.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu