Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
26/04/2018 - 15:25

Rytro: Jan Kotarba powalczy o fotel wójta z Władysławem Wnętrzakiem ?

W naszej sondzie „Rytro: Wybory samorządowe 2018. Który z radnych jest najlepszy?” wzięło dotychczas udział 2 100 osób. 31 procent respondentów zagłosowało na radnego Jana Kotarbę i to on na razie prowadzi w rankingu. Czy rośnie konkurent dla wójta Władysława Wnętrzaka?

Na drugiej lokacie – przynajmniej na razie – uplasował się radny Krzysztof Kowalczyk, który otrzymał 26 procent głosów a za nim ex aequo z 10 procentami są radna Bożena Bołoz i przewodniczący rady Tomasz Kulig.

Radna Ewa Barczyk otrzymała 9 procent głosów, Józef Filip – 3 procent,  Małgorzata Pierzga, Mirosław Pustułka – 2 procent a radni Jarosław Janikowski, Maria Kowalik, Marek Nosal, Wiesław Pustułka, Mariusz Tokarczyk, Janusz Tomasiak i Rafał Wolak na razie zebrali po jednym procencie.  

Zobacz też: Rytro: Odbudowa zamku ruszyła pełną parą! [WIDEO]

Jak na swój wynik zapatruje się radny Jan Kotarba? – Bardzo mnie ten wynik cieszy, nie ukrywam, że mam satysfakcję, że mieszkańcy doceniają moją pracę i te moje działania w gminie Rytro jakoś przekładają się w sondażach  – komentuje skromnie. – Ale sondy sondami a wybory i głosowanie to już zupełnie inna sprawa – zaznacza.

Podpytujemy go czy taki pozytywny odbiór wyborców zachęci go do startu w rywalizacji o fotel wójta. –Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Na razie nie ma kampanii wyborczej, na razie nie ma oficjalnych kandydatów także nie udzielę jeszcze odpowiedzi na to pytanie.

Start Kotarby jednak nikogo by nie zaskoczył – radny od dawna nie ukrywa, że z polityką wójta się nie zgadza. Dobitnym dowodem była rewolucja w projekcie budżetu na 2018, o której pisaliśmy w publikacji. Rytro: Rewolucja w budżecie na 2018 rok – radni nie chcą kredytów

Zachęcamy Wszystkich do dalszego głosowania – nasza sonda w Rytrze i sondy w pozostałych gminach będą aktywne aż do wyborów w listopadzie.

ES e.stachura@sadeczanin.info  Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu