Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/06/2020 - 14:00

Wójt gminy Korzenna o wynikach głosowania: "Zaskoczenia nie ma"

Andrzej Duda okazał się bezkonkurencyjny w I turze wyborów w gminie Korzenna. „To potwierdzenie niezmiennych od lat preferencji politycznych, które najwyraźniej wynikają z akceptacji programowych propozycji rządzących” – mówi wójt Leszek Skowron.

Urzędujący prezydent zdobył 6 019 głosów, co stanowi 79,1 proc. Jest to najwyższy wynik uzyskany przez Andrzeja Dudę na Sądecczyźnie. Nie jest tym zaskoczony wójt Leszek Skowron „Wyborcy z gminy Korzenna w zdecydowanej większości od lat zachowują się podobnie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, dlatego gremialne poparcie dla urzędującego prezydenta nie jest zaskoczeniem. Oferta Andrzeja Dudy adresowana do wyborców w gminie Korzenna pada na podatny grunt” – mówi.

Czytaj także: Duda zmiażdżył Trzaskowskiego w Małopolsce. Gdzie zyskał rekordowe poparcie?

Również w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, mieszkańcy gminy Korzenna opowiedzieli się niemalże jednomyślnie po stronie Prawa i Sprawiedliwości, oddając na ten komitet 80,51 proc. głosów. „Na podstawie znanych mi opinii wnioskuję, że ogromna większość uczestniczących w wyborach mieszkańców utożsamia się z konserwatywnym program społecznym i docenia efekty polityki socjalnej” – twierdzi wójt.

Niewątpliwie wartym odnotowania jest również fakt, iż drugie miejsce z wynikiem 6,66 proc. (507 głosów) zajął Krzysztof Bosak, a dopiero trzecie Rafał Trzaskowski (5,95 proc., 453 głosy), co tylko potwierdza słowa wójta o konserwatywnych poglądach mieszkańców.

„Wyraźny wzrost poparcia po pięciu latach wskazuje ponadto na wysoką ocenę prezydentury Andrzeja Dudy i wolę jej kontynuacji przez kolejną kadencję” – kończy wójt Skowron.

Oprócz Korzennej Andrzej Duda zanotował wysokie poparcie również w gminach Laskowa (78,87 proc., 3573 głosy) oraz Łososina Dolna (78,54 proc., 4620 głosów).

MPDziękujemy za przesłanie błędu