Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
19/05/2019 - 21:50

16 drużyn walczyło w zawodach strażackich, ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

2,5 tys. złotych ufundowane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i beczka zacnego trunku wprost z browaru Pilsweizer z Grybowa to nagrody, które do gminy Łącko zabrali dziś strażacy OSP Jazowsko, zwycięzcy tegorocznych zawodów strażackich organizowanych w ramach VII Zjazdu Sądeczan. Jak podkreślają zwycięzcy, sukces nie przyszedł łatwo, bo poziom wszystkich drużyn był w tym roku wyjątkowo wysoki.

Zobacz też: Rytro „ostro szło z piłą”, ale to Kamionka Wielka wyskakała laur w Turnieju Gmin

W zawodach wystartowało 16 drużyn z 16 jednostek OSP z naszego regionu, które musiały zmierzyć się z zadaniami zatwierdzonymi przez samego komendanta Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Sędzią głównym zawodów był natomiast zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 – mł. bryg. inż Jacek Gucwa.

W rozmowie z TV Sądeczanin sędzia podkreślił, że choć zasady zawodów i same elementy rywalizacji nie zmieniają się od lat, tym samym drużyny mogą się doskonale przygotować do zawodów, to jednak nadal ich największym wrogiem jest pośpiech. A pośpiech to jednocześnie mniejsza staranność w wykonywaniu zadań przekładająca się na punkty karne. I to właśnie te punkty karne przekładają się na ostateczną ocenę drużyny – choć niektóre ekipy kończą zadania w tym samym czasie, to wygrywają te z najmniejszą ilością błędów i niedociągnięć w ich realizacji.

Zobacz też: Wariacja na temat pierogów ze śliwką przyniosła zwycięstwo KGW z Janczowej!

Tak jak wspomnieliśmy już wyżej, tegorocznymi zwycięzcami są druhowie z OSP Jazowsko. Strażacy z Mogilna, którzy wywalczyli drugie miejsce, zabrali do jednostki czek o wartości 1,5 tys. zł. Reprezentanci Krużlowej Wyżnej, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji, wygrali tysiąc złotych.

- Wszystkim strażakom dziękuję za ich ofiarną służbę. Życzę, by mieli jak najmniej interwencji. A jeśli już będą musieli interweniować, to niech każdy z tych wyjazdów kończy się sukcesem – mówił starosta Marek Kwiatkowski tuż przed wręczeniem nagród.

Sami zwycięzcy z Jazowska nie kryli satysfakcji szczególnie, że ostatnie dwa tygodnie spędzili na wyjątkowo intensywnych treningach. I warto było, bo konkurenci też nie zasypywali gruszek w popiele.

Przy podsumowaniu zawodów nie możemy nie wspomnieć o jedynej, w pełni składającej się z przedstawicielek płci pięknej drużynie OSP z Krużlowej Wyżnej, które choć nie stanęły na podium, to udowodniły, że kobiety w strażackich mundurach niemal nie ustępują swoim kolegom. Co zwróciło szczególną uwagę to fakt, że to właśnie im najzgodniej i najmocniej kibicowali wszyscy strażacy uczestniczący w zawodach.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

OSP Jazowsko wygrało zawody strażackie na VII Zjeździe Sądeczan
Fot.: ES Nagroda finansowa w wysokości 2,5 tys. zł i beczka zacnego trunku wprost z browaru Pilsweizer z Grybowa to nagroda, którą zabrało dziś do gminy Łącko OSP Jazowsko, zwycięzca tegorocznych zawodów strażackich organizowanych w ramach VII Zjazdu Sądeczan. Jak podkreślają zwycięzcy to ogromny zaszczyt, bo poziom wszystkich drużyn był w tym roku wyjątkowo wysoki.


Dziękujemy za przesłanie błędu