Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
27/03/2019 - 12:35

10 lat minęło, jak jeden dzień. Stowarzyszenie Orion świętuje jubileusz

10 lat minęło, jak jeden dzień… Przekonali się o tym członkowie Stowarzyszenia „Orion”, którzy świętowali jubileusz 10-lecia istnienia organizacji. Z tej okazji w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala.

- Nasze stowarzyszenie ma już ponad dziesięć lat. Formalnie zostało założone w 2008 roku, ale tak naprawdę już dwa lata wcześniej. Powstało przy parafii Matki Boskiej Niepokalanej w Nowym Sączu. Pamiętam, jak z grupą przyjaciół i duszpasterzem akademickim ks. dr Markiem Mierzyńskim wspólnie wymyślaliśmy każdy człon nazwy naszego stowarzyszenia – wspomina  Patryk Wicher, prezes zarządu stowarzyszenia.

Orion, który świętuje 10-lecie istnienia, stał się jedną z aktywniejszych organizacji pozarządowych w Nowym Sączu, na Sądecczyźnie i w subregionie sądeckim. Przez ostatnie lata jego członkowie zorganizowali wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym. Od wielu lat  -za zgodą księdza biskupa Andrzeja Jeża - prowadzą zbiórki charytatywne, z których dochód w całości przeznaczany jest  dla osób potrzebujących, głównie niepełnosprawnych.

- Przez te wszystkie lata udało nam się zgromadzić ludzi z pasją, energią i otwartym sercem, którzy chcą pomagać i poświęcać swój czas dla drugiego człowieka. Zrzeszamy tysiące wolontariuszy. Zrealizowaliśmy zadania, które były dedykowane setkom tysięcy osób. Cieszę się, że świętujemy pierwsze dziesięć lat naszej działalności. Mam nadzieję, że będziemy świętować również kolejne jubileusze i nie opuści nas energia, uśmiech i chęć pomocy osób, które z nami współpracują. Na szczęście ludzi młodych i energicznych jest bardzo dużo – dodaje Patryk Wicher.

Stowarzyszenie Orion od wielu lat współpracuje z Fundacją Jaśka Meli, z którą wspólnie organizują rajdy górskie i krajoznawcze dla osób niepełnosprawnych. Członkowie stowarzyszenia współtworzą również grupę „My Kochamy Nowy Sącz”, z którą zorganizowali już kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

- Orion to już historia. Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy na trzecim, czwartym roku studiów. Dzisiaj minęło już dziesięć lat. Orion się zmienił, my również się zmieniliśmy. Organizacja  stała się częścią naszego życia. Na następne dziesięć lat życzymy sobie,  żeby Orion mógł dalej się tak prężnie rozwijać. Aby nie zabrakło nam sił i aby otaczali nas wspaniali wolontariusze, którzy nas wspierają - mówi Michał Mółka, zastępca prezesa zarządu stowarzyszenia.

Uroczystą galę uświetnił występ Bassary Jazz Collective Band pod batutą Mateusza Bassary. Nie zabrakło również przedstawicieli różnych organizacji, samorządowców oraz wolontariuszy.

Radna sejmiku województwa  Marta Mordarska wręczyła prezesom Stowarzyszenia Orion Nagrodę Polonia Minor. Z kolei za zaangażowanie na rzecz krwiodawstwa Krzyżem Małopolskim zostali odznaczeni Andrzej Baziak, Dariusz Cieśla, Maciej Chełmecki oraz Andrzej Lis.  

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył Srebrne Jabłka Sądeckie Annie Wicher, Jackowi Łukasikowi, Michałowi Mólce i Patrykowi Wichrowi, a Kamilowi Olesiakowi, który jest członkiem stowarzyszenia i koordynatorem wolontariuszy przekazał nagrodę specjalną

RG [email protected] Fot. RG

10 lat minęło, jak jeden dzień. Stowarzyszenie Orion świętuje jubileusz
10 lat minęło, jak jeden dzień… Przekonali się o tym członkowie Stowarzyszenia „ORION”, którzy we wtorek 26 marca świętowali jubileusz 10-lecia istnienia organizacji. Z tej okazji w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe