Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
02/04/2018 - 15:45

13. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Sądeczanie pamiętają

Dzisiaj przypada 13. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Ojciec Święty odszedł 2 kwietnia 2005 roku. Polacy pamiętają o Papieżu rodaku, głowie Kościoła katolickiego, który był jednym z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku.

Od śmierci św. Jana Pawła II minęło już trzynaście lat. Wieczorem, w całym kraju odbędą się rocznicowe apele i czuwania. Ojciec Święty odszedł o godz. 21.37.  
 
Na Facebooku wielu ludzi przypomina o rocznicy śmierci papieża Polaka i dzieli się osobistymi przemyśleniami, jaki wpływ ten pontyfikat miał na ich życie. Dzieli się bardzo osobistymi przemyśleniami ze spotkań z papieżem podczas jego pielgrzymek do rodzinnego kraju.
 
W historii Sądecczyzny dużymi zgłoskami zapisała się wizyta Ojca Świętego na starosądeckich Błoniach. 16 czerwca 1999 roku papież kanonizował bł. Kingę.
 
Do dzisiaj na starosądeckich Błoniach stoi piękny drewniany ołtarz. Co roku to miejsce odwiedza tysiące pielgrzymów z kraju i ze świata.
 
Ojciec Święty Jan Paweł II jest patronem szkół i innych instytucji, jego imię noszą ulice. W wielu miastach stoją pomniki upamiętniające Ojca Świętego.
 
W Nowym Sączu taki pomnik znajduje się na płycie rynku, koło ratusza. Papież Polak jest też patronem Szkoły Podstawowej nr 21 orz ronda przy obwodnicy północnej miasta.
 
Sądeczanie, w rocznicę śmierci papieża gromadzą się nie tylko na płycie rynku przy wspomnianym pomniku, ale także przy papieskiej skale na Plantach.
 
[email protected], Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu