Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
28/09/2018 - 09:20

200-lecie I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Już za kilka tygodni minie dokładnie 200 lat od utworzenia w Nowym Sączu sześcioklasowego Cesarsko-Królewskiego Gimnazjum, najstarszej szkoły średniej w regionie. "Sądeczanin" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Z tej okazji społeczność nowosądeckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza serdecznie zaprasza absolwentów na główne obchody Jubileuszu 200-lecia szkoły, które odbędą się w sobotę 3 listopada 2018 roku.

Plan obchodów:

10:00   Msza św. – kościół p.w. św. Kazimierza

11:30   Uroczysta akademia – MCK „Sokół”, sala im. Lucjana Lipińskiego

13:30   Otwarcie wystawy – MCK „Sokół”, Galeria

14:00   Bankiet jubileuszowy – MCK „Sokół”, sala im. Romana Sichrawy

15:00   Odsłonięcie tablic memoratywnych – budynek I LO

15:30   Spotkania absolwentów – sale w budynku I LO

Udział w uroczystej akademii w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK „Sokół” na podstawie bezpłatnych wejściówek – do obioru w bibliotece szkolnej I LO do dnia 11 października br. (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00, tel. 18 448 40 36). Ilość miejsc ograniczona.

Istnieje możliwość nabycia cegiełki jubileuszowej w kwocie 100 zł, której posiadacze otrzymają zestaw pamiątek jubileuszowych: publikację „W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach…”, pod redakcją Jakuba Bulzaka oraz tarczę szkolną i filiżankę.

Wpłat można dokonywać również w bibliotece szkolnej.

Honorowy Patronat nad obchodami Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Mecenat nad obchodami Jubileuszu sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Partnerami obchodów są Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Fundacja Sądecka. Patronat medialny objął portal: Sądeczanin.info.

JB., Fot. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe