Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
29/10/2020 - 17:00

25 procent urzędników na L4. Wielki kryzys w starosądeckim magistracie

Urząd Miejski w Starym Sączu przechodzi wyjątkowo trudne chwile. Bo jak sprawnie kierować samorządem i obsługiwać mieszkańców skoro aż jedna czwarta urzędników jest na zwolnieniu lekarskim? COVID-19 przestawił magistrat na tryb pracy hybrydowej.

25 procent urzędników na L4. Wielki kryzys w starosądeckim magistracie

Zobacz też: 40 dodatkowych arów na nowe pochówki. Powiększają cmentarz w Starym Sączu

Jak informuje sekretarz gminy Daniel Śmierciak w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu zatrudnionych jest w sumie 78 osób.

– Z czego na L 4, na zwolnieniach związanych z chorobami sezonowymi jest 14 pracowników. Kolejnych pięciu jest na zwolnieniach wynikających z ciąży lub urlopów macierzyńskich. Na dziś u trzech pracowników potwierdzono obecność wirusa COVID-19 i rano okazało się, że kolejna osoba zostanie objęta kwarantanną, bo pozytywny test wyszedł u jej współmałżonka. Kolejne z tych osób jeszcze czekają na wyniki albo jeszcze nie miały wymazów  – obrazuje powagę sytuacji, bo z tych statystyk jasno wynika, że zespół urzędników skurczył się w ostatnim czasie aż o 25 procent!

Zobacz też: Zmarł Józef Puścizna wieloletni dyrektor PMDK w Starym Sączu

- 25 pracowników jest dziś fizycznie w urzędzie a reszta pracuje zdalnie, bo z uwagi na okoliczności nasz urząd pracuje hybrydowo: kolejni pracownicy pracują dwa dni w urzędzie, trzy dni z domów – dodaje sekretarz.

Taka formuła obowiązywać będzie w starosądeckim magistracie aż do 6 listopada.

- Sprawy nagłe związane ze sporządzeniem aktu zgonu bądź odbiorem dowodu osobistego można załatwić w godzinach pracy urzędu po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: 18 449 77 19 lub 18 446 02 70. Przed wejściem do budynku Urzędu Miejskiego od strony podwórka umieszczona jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać dokumenty i pisma. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, poprzez e-mail oraz profil zaufany - brzmi fragment oficjalnego komunikatu w tej sprawie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu