Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
25/02/2020 - 19:55

25 tysięcy kart nowosądeczanina już w Nowym Sączu

Dzisiaj późnym popołudniem do Nowego Sącza dotarło 25 tysięcy właściwych (nie tymczasowych) kart nowosądeczanina. Już wkrótce będą one wydawane mieszkańcom, którzy złożyli wniosek.

Przypomnijmy, że wnioski o wydanie karty złożyła taka właśnie liczba mieszkańców Nowego Sącza.

Początkowo miasto zamówiło niespełna pięć tysięcy kart. Te szybko zostały wydane.

Potem realizacja wspomnianego programu utknęła w miejscu na kilka tygodni, z powodu, jak twierdziły władze miasta, opóźnień w dostawie kart z Chin. Wspomniane opóźnienie było spowodowane zamknięciem na jakiś czas jednej z tamtejszych fabryk, a miało to związek z sytuacją, związaną z zakażeniem koronawirusem.

Kolejki sądeczan oczekujących na wydanie wspomnianej karty wydłużały się z każdym dniem, a zniecierpliwienie wielu oczekujących sięgnęło zenitu.

Władze miasta rozważały wariant rezerwowy, na wypadek, gdyby czas oczekiwania na właściwe karty nowosądeczanina się wydłużał. Zakładano, że mieszkańcom będą wydawane kary zastępcze.

Jeszcze dzisiaj przed południem podczas konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel mówił, że właściwe karty nowosądeczanina powinny dotrzeć do Nowego Sącza jutro. Zapewniał, że będą, po zapisie danych, niezwłocznie wydawane oczekującym mieszkańcom, którzy złożyli wniosek o kartę.

Po południu właściwe karty nowosądeczanina były już w Nowym Sączu.

- W trybie pilnym będziemy mogli wydać karty uprawnionym mieszkańcom – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu