Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/09/2020 - 14:20

40 spektakli, 14 koncertów, 2 sale widowiskowe czyli Sądecka Jesień Kulturalna

W tym roku po raz pierwszy na fasadzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu nie będzie baneru "Jesienny Festiwal Teatralny". Zastąpi go ten, z nazwą Sądecka Jesień Kulturalna. Będzie to wydarzenie kulturalne, którego formuła jest nieco inna i, jak zapewniają jego organizatorzy zdecydowanie szersza. Sami się o tym przekonamy, jeśli do października #WyjdziemyzCzerwonejStrefy pandemii.

Sądecka Jesień Kulturalna 2020

Sądecka Jesień Kulturalna jest organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury. W ciągu 22 dni trwania imprezy, od 4 do 25 października, w repertuarze przewidziano ponad 40 spektakli teatralnych granych przez znanych i lubianych aktorów, oraz 14 koncertów muzycznych.

Organizatorzy uznali, że stosowaną od lat formułę grania wyłącznie spektakli teatralnych Jesiennego Festiwalu Teatralnego można jeszcze bardziej uatrakcyjnić, dlatego po raz pierwszy w tym roku, w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, postanowiono ją wzbogacić właśnie o kilkanaście koncertów muzycznych, a także wystawę sądeckiego artysty mgra MORSA.

Dzisiaj w sali reprezentacyjnej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Benedykt Polański przedstawił szczegółowy program, który jest bardzo bogaty.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia czekają tylko na to, aby Nowy Sącz jak najszybciej wyszedł z czerwonej strefy i, aby można ruszyć ze sprzedażą biletów na wydarzenia artystyczne w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej.

Sądecka Jesień Kulturalna

- Sądecka Jesień Kulturalna jest całkiem nową formułą, odmienną od tej, do której byliśmy przyzwyczajeni do tej pory – mówi Benedykt Polański, dyrektor MOK w Nowym Sączu. – Poszerzyliśmy ją o więcej koncertów. Cała oferta Sądeckiej Jesieni Kulturalnej jest dostępna na stronie: Sądecka Jesień Kulturalna.pl (katalog 2020). Jest tam między innymi pełen program imprezy. W tym roku wydarzenia będą odbywały się w dwóch salach – w MOK i w auli PWZ w Nowym Sączu, dzięki uprzejmości rektora tej uczeni. W auli będą odbywały się koncerty.

Sądecką Jesień Kulturalną otworzy wystawa mgra MORSA (Mariusza Brodowskiego) pt. Serial na Węgierskiej.

Miłośnicy kultury i sztuk scenicznych będą mieli okazję uczestniczyć w spektaklach teatralnych. W tym roku jest ich czterdzieści.

Na deskach MOK-u zaprezentują się znani i lubiani aktorzy, jak m.in.: Łukasz Nowicki, Daria Widawska, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Maciąg, Kazimierz Mazur, Magdalena Wróbel.

Czytaj na następnej stronie

40 spektakli, 14 koncertów, 2 sale widowiskowe. Sądecka Jesień Kulturalna
W tym roku po raz pierwszy na fasadzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu nie będzie baneru Jesienny Festiwal Teatralny. Zastąpi go ten z nazwą Sądecka Jesień Kulturalna. Będzie to wydarzenie kulturalne, którego formuła jest nieco inna i, jak zapewniają jego organizatorzy zdecydowanie szersza od Jesiennego Festiwalu Teatralnego, który od tego roku odbywa się w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu