Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
10/10/2019 - 23:25

„500+ dla turystyki" to szansa dla Krynicy, Muszyny, Żegiestowa i Piwnicznej

Pomysłodawcą wprowadzenia takiego programu, który skutecznie działa w kilku krajach Europy jest Andrzej Gut-Mostowy, kandydat na wiceministra Sportu i Turystyki.
Andrzej Gut Mostowy i wicepremier Jarosław Gowin


To olbrzymia szansa dla sądeckich miejscowości uzdrowiskowych, aby wypełnić ośrodki poza szczytem ruchu turystycznego. To także szansa dla wielu rodzin, ale także osób starszych to odpoczynku i zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski.

Projekt „500+ dla turystyki" zakłada, że budżet państwa będzie dofinansowywać wypoczynek tym grupom społecznym, których obecnie nie stać jeszcze na wyjazdy rekreacyjne.

- Turystyczne bony społeczne to rozwiązanie znane w całej Europie. Tak jest między innymi  we Francji, Hiszpanii oraz na Węgrzech, w tym ostatnim kraju wspomniane już bony są współfinansowane z budżetu państwa. Dzięki temu z wypoczynku skorzysta znacznie więcej osób niż obecnie - wyjaśnia Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczący Rady Programowej do spraw Rozwoju i Promocji
Turystyki w Małopolsce.

Będzie nowy program 500+ dla turystyki
Program ma również pomóc miejscowościom turystycznym, dzięki zwiększeniu się liczby odwiedzających je gości. - W Małopolsce wciąż są miejsca, gdzie w branży turystycznej poza dużym sezonem niewiele się dzieje. Tutaj dodatkowi goście też będą korzyścią, pensjonaty i hotele nie będą stać puste, wręcz przeciwnie będą zarabiać na siebie. Jeśli pensjonaty mają gości, to ci odwiedzają przecież baseny, karczmy i kupują sobie pamiątki. Ludzie którzy już przeszli na emeryturę powinni mieć możliwość wyjazdów turystycznych oraz aktywnego spędzania czasu - dodał kandydat przymierzany do roli wiceministra Sportu i Turystyki. 

Zobacz też: Andrzej Gut-Mostowy poselską dietę przekaże na cele charytatywne

Program pod roboczą nazwą „500+ dla turystyki", zyskał już wstępną akceptację zarówno wicepremiera Jarosława Gowina, jak również ekspertów, którzy wskazują, że podobne projekty z sukcesem od lat są realizowane w wielu krajach europejskich.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe