Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
02/08/2021 - 22:15

62-latek zasłabł na stoku Jaworzyny Krynickiej. Nie udało się go uratować

W górach doszło dziś (poniedziałek 2 sierpnia) do tragedii. 62-latek zasłabł na stokach Jaworzyny Krynickiej. Niestety, mimo reanimacji mężczyzna zmarł.


W poniedziałek 2 sierpnia, parę minut przed godziną 13, dyspozytor CSR Krynica odebrał zgłoszenie z CPR o 62-letnim mężczyźnie, który stracił przytomność na zboczach Jaworzyny Krynickiej.

- Ze stacji centralnej natychmiast wyruszył zespół ratowników, którzy po drodze do samochodu terenowego zabrali część załogi specjalistycznej karetki pogotowia.-informują ratownicy Krynickiej Grupy GOPR.

- Po dotarciu ratownicy przejęli prowadzoną przez turystów reanimację, niestety ponad 50 minutowa walka o życie poszkodowanego nie przyniosła efektu. Goprowcom pozostał smutny obowiązek przetransportowania ciała do doliny.


W poprzednich dniach ratownicy Grupy Krynickiej kilkukrotnie udzielali pomocy turystom, najczęściej do zdarzeń dochodziło w rejonie Jaworzyny Krynickiej i były to głównie złamania i zwichnięcia kończyn.

W ubiegłym tygodniu goprowcy prowadzili też całodzienne poszukiwania młodego mężczyzny na zlecenie Policji w rejonie góry Kicarz nad Piwniczną, w których brało udział ponad 20 ratowników, a także zespoły z psami z Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR. Wszystkim wychodzącym w góry przypominamy o numerze ratunkowym: 601 100 300 oraz aplikacji Ratunek. (MK) żródło i fot. Krynica Grupa GOPRDziękujemy za przesłanie błędu